پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

دوشنبه 19 تیر 1402 ، 30 : 13

کد خبر :

سفارت روسیه در آمریکا:

مسکو: آمریکا به جنایت جنگی اذعان کرده است

سفارت روسیه در آمریکا در واکنش به سخنان «جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره ارسال بمب خوشه‌ای به اوکراین اعلام کرد که واشنگتن عملا به ارتکاب جنایت جنگی اذعان کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، در حالی که انتقادات بین‌المللی به تصمیم آمریکا برای دادن تسلیحات ممنوعه به اوکراین ادامه دارد، سفارت روسیه در آمریکا به اظهارات مقام ارشد کاخ سفید درباره ارسال بمب خوشه‌ای واکنش نشان داد.

منابع رسانه‌ای دولتی روسیه خبر دادند که سفارت مسکو در واشنگتن، اظهارات جان کربی هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره تامین بمب خوشه‌ای برای اوکراین را «اذعان عملی» آمریکایی‌ها به ارتکاب جنایت جنگی خواند.

سفارت روسیه تصریح کرد: «ما به اظهارات جان کربی مدیر ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در مورد ارائه مهمات خوشه‌ای به اوکراین توجه کرده‌ایم. این مقام عملا به ارتکاب جنایات جنگی ایالات متحده در جریان درگیری اوکراین اعتراف کرد».

به گزارش خبرگزاری «تاس»، سفارت مسکو در واشنگتن ادامه داد: «او (جان کربی) به طور علنی اعلام کرد که غیرنظامیان قربانی سلاح‌های خوشه‌ای خواهند شد. از نظر دیدگاه انحرافی این نماینده کاخ سفید، آسیب (بمب خوشه‌ای آمریکا) کمتر از اقدامات روسیه است».

سفارت روسیه در آمریکا افزود: «اگر منطقی پشت تصمیم دولت (آمریکا) برای انتقال مهمات خوشه‌ای وجود داشته باشد، این باشد که "(وضعیت جاری) بدتر از این نمی‌شود". ایالات متحده آماده است تا زندگی ساکنان مناطق دور از مرزهای خود را با دستان اوکراینی‌ها نابود کند».

جان کربی روز گذشته در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آمریکایی اعلام کرد که آمریکا به اوکراین مهمات خوشه‌ای می‌دهد تا جایگزین ذخایر گلوله‌های توپخانه معمولی نیروهای مسلح اوکراین شود که به سرعت تمام می‌شود.
وی تصریح کرد: «ما در تلاش هستیم تا تولید خود را از نوع گلوله‌های توپخانه ای که آنها بیشتر استفاده می‌کنند، افزایش دهیم اما آن تولید هنوز به جایی که ما می‌خواستیم نرسیده است. بنابراین قصد داریم این گلوله‌های توپخانه اضافی را ببینیم که بمب‌های خوشه‌ای در خود دارند تا به پر کردن شکاف کمک کنند، زیرا تولید گلوله توپخانه 155 میلیمتری معمولی را افزایش می‌دهیم».

اعلام تصمیم آمریکا برای ارسال بمب‌های خوشه‌ای که طبق قوانین بین‌المللی تسلیحات ممنوعه هستند، با واکنش‌های انتقادی بسیاری مواجه شده و این واکنش‌ها همچنان ادامه دارد.


دوشنبه 19 تیر 1402 ، 30 : 13

کد خبر :

بازدید : 185
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها