پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

دوشنبه 19 تیر 1402 ، 1 : 13

کد خبر :

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

نمایندگان پارلمانی APA از مجلس شورای اسلامی بازدید کردند

نمایندگان پارلمانی ۲۲ عضو APA دقایقی پیش از ساختمان مشروطه، موزه و صحن مجلس شورای اسلامی بازدید کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سبحان ، مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه 19 تیرماه) میزبان نمایندگان پارلمانی 22 عضو APA از جمله کشورهای بنگلادش، پاکستان، بحرین، فلسطین، امارات، ترکیه، عراق، اندونزی، لبنان، چین، قطر، سوریه، کویت، هند، روسیه، ویتنام، قبرس، عربستان و پارلمان عرب و آذربایجان بود.

محسن پیرهادی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن خیرمقدم به اعضای APA گفت: 290 نماینده در مجلس شورای اسلامی حضور دارند که بر اساس جغرفیا و جمعیت در سراسر کشورمان پراکنده هستند.

وی تصریح کرد: مذاهب مختلف در پارلمان ایرانی دارای نماینده بوده و امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی در سخنانشان تأکید کردند مجلس در رأس امور است که نشان‌دهنده اهمیت قوه مقننه در ساختار حکومت است.

همچنین در جریان این بازدید غلامرضا نوری قزلجه، رئیس کمیته دائمی امور اقتصادی و توسعه پایدار APA ضمن تشریح عملکرد قوه مقننه گفت: نمایندگان پارلمان ایران توسط مردم انتخاب می‌شوند و به مدت 4 سال به قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون می‌پردازند.

وی تصریح کرد: نمایندگان در ایران می‌توانند به صورت آزادانه و مطابق قانون اساسی نسبت به مسائل داخلی و خارجی اظهارنظر داشته باشند. همچنین باید یادآور شد تمامی مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون اساسی به صورت مستقیم از تلویزیون و رادیو برای مردم پخش می‌شود.

در ادامه علی علیزاده رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس مجالس آسیایی ضمن تشریح تاریخچه ساختمان مشروطه برای نمایندگان پارلمانی 22 عضو APA گفت: قدیمی‌ترین پارلمان آسیا 117 سال پیش در ایران شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: سید حسن مدرس به خاطر شجاعت و بهره‌گیری از جایگاه نمایندگی و دفاع از مردم جانش را در این مسیر از دست داد و بر این اساس سالروز شهادت ایشان را روز مجلس نامگذاری کردند.


دوشنبه 19 تیر 1402 ، 1 : 13

کد خبر :

بازدید : 200
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها