يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

دوشنبه 19 تیر 1402 ، 51 : 12

کد خبر :

فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله شیراز:

نمایشگاه مد و لباس ایرانی ـ اسلامی در شیراز آغاز به کار کرد

نمایشگاه پوشاک مد و لباس ایرانی اسلامی به همت سپاه ناحیه بقیه الله شیراز در آغازین روز هفته حجاب و عفاف آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، سرهنگ پاسدار مجید علیپور فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله شیراز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت هفته حجاب و عفاف اولین نمایشگاه تولیدات کارگاه‌های اشتغال تحت حمایت قرارگاه احمد بن موسی در شیراز برگزار شد.

وی گفت: هدف از ایجاد این نمایشگاه که از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی شده، این است که طراحی مد و لباس است که هم پوشش اسلامی و هم جلوه ایرانی را به نمایش بگذارد.

علیپور با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های امروز در حوزه حجاب و عفاف سطح جامعه، تامین و تهیه لباس مناسب برای بانوان است تصریح کرد: ایجاد ظرفیت برای طراحی و تولید لباس با کیفیت، جنس، و ظرافت زنانه در راستای فرهنگ ایرانی اسلامی از اهداف برگزاری اینگونه نمایشگاه‌هاست.

طراحی لباس زیبا برای یک بانوی ایرانی و مناسب با شأنیت اسلامی، با هزینه اندک از دیگر اهدافی است که سرهنگ علیپور با اشاره به آن تاکید کرد: در شهر شیراز در طول سال‌های گذشته بیش از 130 کارگاه اشتغال راه‌اندازی شده که بیش از نیمی از آن تولیدات لباس ایرانی اسلامی است.

وی با بیان اینکه رویکرد ما این است که کارگاه‌های تولیدی پوشاکمان پوشاکی مناسب جامعه ایرانی اسلامی تحویل دهد، ادامه داد: نمایشگاه حاضر صرفاً از ظرفیت ناحیه بقیه الله شیراز راه اندازی شده که از امروز 18 تا پایان روز 23 تیر ماه هر روز از 8 صبح تا 8 شب پذیرای خانواده‌های شیرازی است.

فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله شیراز گفت: در این نمایشگاه مراجعه کنندگان هم می‌توانند از محصولاتی که وجود دارد خریداری کنند و هم در صورتی که مدل خاصی را مد نظر داشته باشند با متولیان غرفه‌ها هماهنگ کرده و سفارش دهند.

علیپور با اشاره به اینکه در این نمایشگاه حضور دارند، ادامه داد: فعالین حاضر در کارگاه‌های اشتغال بسیج عموماً زنان سرپرست خانوار یا بد سرپرست هستند که برگزاری یک نمایشگاه دائمی برای عرضه محصولات می‌تواند به رونق این کارگاه‌ها کمک کند.

وی با دعوت از رسانه‌ها و دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف شهر برای بازدید از این نمایشگاه، خواستار همکاری شهرداری و دیگر ارگان‌های متولی بحث فرهنگ برای ایجاد یک مرکز دائمی برای عرضه محصولات کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی تحت حمایت بسیج کرد تا با حمایت از این کارگاه‌ها هم به رونق تولید آن‌ها کمک شود و هم ایجاد اشتغال در شهر باشد.

علیپور تاکید کرد: همشهریان عزیز با مراجعه به این کارگاه و مقایسه حنس، قیمت و کیفیت تولیدات حاضر در نمایشگاه با بازار با آرامش خاطر خرید خوبی را تجربه کنند.

وی با تاکید بر اینکه مدیران کارگاه‌های تولید پوشاک تحت حمایت بسیج عموماً افراد صاحب نظر در بحث طراحی پوشاک ایرانی و اسلامی هستند، تصریح کرد: در صورت حمایت مسئولان شهری برای ایجاد مرکز نمایشگاه دائمی مد و پوشاک اسلامی، آمادگی پوشش این مرکز را داریم.


دوشنبه 19 تیر 1402 ، 51 : 12

کد خبر :

بازدید : 236
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها