پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

دوشنبه 19 تیر 1402 ، 18 : 11

کد خبر :

سردار گودرزی مطرح کرد؛

تسهیل تردد زائران اربعین در دستور کار مرزبانان ایران و عراق

فرمانده مرزبانی فراجا با تأکید بر اینکه در ایام اربعین ۷ گذرگاه مرزی برای تردد زائران و مواکب پیش بینی شده، گفت: در نشست با همتایان عراقی، برای تسهیل تردد زائران تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی فراجا گفت: روز گذشته نشست بسیار خوبی با حضور وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران با همتایان عراقی در کشور عراق داشتیم که در این نشست برای تسهیل تردد زائران اربعین امام حسین (ع) تصمیمات بسیار خوبی اتخاذ شد.

وی با اشاره به اینکه دولت‌های ایران و عراق برای صدور گذرنامه خاص اربعین به توافق رسیده‌اند، گفت: هماهنگی‌های خوبی از سوی دو طرف در جهت ورود و خروج زائران، حمل و نقل و تسهیلات رفاهی و خدماتیِ مورد نیاز زائران اربعین امام حسین (ع) صورت گرفته است.

سردار گودرزی با بیان اینکه هفت گذرگاه مرزی برای تردد زائران در اربعین آماده شده است، اظهار کرد: مجموعاً هفت مرز برای ورود و خروج زائران و انتقال مواکب در نظر گرفته شده که ۶ مرز برای ورود و خروج زائران و یک مرز برای انتقال مواکب در نظر گرفته شد که نشان از عمق روابط و تلاش دو کشور در جهت تسهیل در تردد زائران دارد.

فرمانده مرزبانی فراجا اضافه کرد: دولت عراق با ایجاد ۱۲۰ گیت در گذرگاه‌های مرزی تا اربعین موافقت کرد و مقرر شد کارگروه مشترک ویژه اربعین به زودی آغاز به کار کند.

سردار گودرزی گفت: توافق لازم در جهت تردد اتوبوس‌های حامل زائران تا پایانه مرزی زرباطیه صورت گرفته است و از اول محرم تا ۱۵ صفر انتقال مواکب از همه گذرگاه‌ها آزاد می‌باشد و از ۱۵ صفر انتقال مواکب تنها از مرز مندلی (سومار) در استان کرمانشاه انجام خواهد شد.

وی در پایان از ملت بزرگ و دولت دوست و برادر عراق برای ایجاد این هماهنگی و بسترسازی قدردانی کرد.


دوشنبه 19 تیر 1402 ، 18 : 11

کد خبر :

بازدید : 179
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها