دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

دوشنبه 19 تیر 1402 ، 19 : 10

کد خبر :

نمایندگان پارلمان لبنان:

تجمع نمایندگان لبنانی در اعتراض به اشغالگری رژیم صهیونیستی

تعدادی از نمایندگان پارلمان لبنان در اعتراض به اشغال کامل بخش شمالی روستای الغجر توسط رژیم صهیونیستی، تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، تعدادی از نمایندگان فراکسیون پارلمانی «التغیریین» در اعتراض به اشغال بخشی دیگر از روستای الغجر واقع در جنوب لبنان، در منطقه مرزی این روستا تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات علیه لبنان، در مرز روستای الغجر واقع در جنوب این کشور، سیم خاردار کار گذاشته و بخش شمالی روستا را به طور کامل تحت اشغال خود درآورد و به این ترتیب بخش شمالی این روستا به طور کامل از حاکمیت لبنان خارج شد.

شماری از نمایندگان فراکسیون مذکور از جمله ملحم خلف، نجاة عون، یاسین یاسین، الیاس جرادی و فراس حمدان در این تجمع حضور داشتند.

الیاس جرادی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «اقدام ارتش رژیم صهیونیستی برای سرقت اراضی لبنانی و بستن راه‌های اصلی، تجاوز آشکار علیه حاکمیت لبنان است».

وی بر آزادی کامل اراضی اشغالی لبنان تأکید کرد و گفت: «اکثریت نمایندگان که قشر بزرگی از شهروندان را تشکیل می‌دهند، همین دیدگاه را دارند و این امر بر حقانیت این مسئله و پایبندی همه به ضرورت حاکمیت دولت بر کل اراضی آن دلالت دارد».

این نمایندگان در بیانیه‌ای کوتاهی دولت در اتخاذ موضع قاطعانه در این خصوص را محکوم و تأکید کردند که اشغال بخش شمالی روستای الغجر، تجاوزی خطرناک علیه لبنان و تداوم تجاوزات روزافزون این رژیم علیه حاکمیت این کشور و نقض آشکار معاهدات و قطعنامه‌های بین‌المللی است، امری که سکوت در قبال آن جایز نیست.

این نمایندگان با اشاره به اینکه حضور امروز آن‌ها در روستای الغجر تأکیدی بر حق لبنان و پایبندی به خاک کشور، آب و دریای آن است، تأکید کردند: «همگی در برابر اراضی لبنان مسئول هستیم و از یک وجب از خاک و آب کشور کوتاهی نخواهیم کرد».


دوشنبه 19 تیر 1402 ، 19 : 10

کد خبر :

بازدید : 173
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها