دوشنبه 20 آذر 1402    2023/12/11

دوشنبه 19 تیر 1402 ، 16 : 10

کد خبر :

وزیر امور خارجه روسیه:

پیام مکتوب لاوروف برای وزیر خارجه عربستان سعودی

وزیر امور خارجه روسیه از طریق سفیر این کشور در ریاض، پیام مکتوبی برای همتای عربستان سعودی خود ارسال کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) یکشنبه‌ شب (شب گذشته) خبر داد «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه پیام مکتوبی برای «فیصل بن فرحان» همتای سعودی خود ارسال کرده است.

طبق گزارش واس، این پیام که مربوط به روابط دوجانبه دو کشور بوده، «ولید بن عبدالکریم الخریجی» معاون وزیر خارجه عربستان سعودی از «سرگئی کوزلوف» سفیر روسیه در ریاض دریافت کرده است.

معاون وزیر خارجه عربستان سعودی و سفیر روسیه، روز یکشنبه در دیدار با یکدیگر روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن در تمام زمینه‌ها را نیز مورد بحث و بررسی قرار دادند و درباره جدیدترین تحولات مورد اهتمام مشترک تبادل نظر کردند.

مقام‌های روسیه و عربستان سعودی تاکنون بارها با یکدیگر دیدار داشته‌اند و آخرین تحولات منطقه و جهان را با یکدیگر مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

عربستان سعودی در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۲ در جریان جنگ روسیه و اوکراین در یک برنامه برای تبادل اسرا که در نتیجه آن ۱۰ اسیر از زندان‌های روسیه آزاد شدند، ایفای نقش کرد.

«محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی در تاریخ شانزدهم ماه آوریل سال ۲۰۲۲ در جریان گفت‌و‌گوی تلفنی با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرده بود که ریاض از اقداماتی که می‌تواند به حل‌وفصل سیاسی بحران اوکراین منجر شود و امنیت و ثبات را برقرار کند، حمایت می‌نماید.


دوشنبه 19 تیر 1402 ، 16 : 10

کد خبر :

بازدید : 93
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها