دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

دوشنبه 19 تیر 1402 ، 7 : 10

کد خبر :

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران:

صرفه‌جویی ارزی ۱.۵ میلیارد دلاری حاصل از بومی‌سازی با راهبری ایمیدرو

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با راهبری شرکت‌های معدن و صنایع معدنی زیرمجموعه و تابعه و در راستای تحقق اهداف ساخت داخل، میزان صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی در سه سال گذشه را به ۱.۵ میلیارد دلار رساند.

به گزارش سبحان ، از ایمیدرو، بومی‌سازی از جمله راهبردهای اصلی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) محسوب می شود.

از جمله شرکت های پیشرو در پیاده کردن این استراتژی، می توان به ملی صنایع مس، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، چادرملو، گل گهر، گهر زمین، آلومینیوم جنوب، تهیه و تولید مواد معدنی، فولاد هرمزگان، فولاد خراسان، آلومینای ایران و مناطق ویژه اقتصادی تحت پوشش ایمیدرو اشاره کرد.

طبق گزارش دفتر بومی سازی و ساخت داخل ایمیدرو، در راستای هدفگذاری صرفه جویی ارزی از محل بومی‌سازی و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های داخل کشور، برنامه ها و اقدامات شرکت‌ها به طور منظم پایش می‌شود و میزان صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی افزایش خواهد یافت.

بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع در سال‌های گذشته، موجب شد تا خطوط تولید در شرایط تحریم به دلیل تامین به موقع قطعات دچار وقفه نشود.

صرفه‌جویی ارزی ۱.۵ میلیارد دلاری حاصل از بومی‌سازی با راهبری ایمیدرو


دوشنبه 19 تیر 1402 ، 7 : 10

کد خبر :

بازدید : 186
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها