يكشنبه 09 مهر 1402    2023/10/1

يكشنبه 18 تیر 1402 ، 21 : 14

کد خبر :

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد؛

اجرای ۶۷۰ برنامه در کتابخانه های عمومی فارس همزمان با عید غدیر

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس از اجرای ۶۷۰ ویژه برنامه فرهنگی و ترویجی در کتابخانه های عمومی فارس همزمان با ایام عید غدیر خم در فارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار سبحان ، محمدحسین فیروزی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: به مناسبت اعیاد قربان و غدیر و ترویج فرهنگ ولایی، ۶۷۰ ویژه برنامه تخصصی فرهنگی ترویجی در کتابخانه های عمومی استان فارس اجرا شده است.

فیروزی اضافه کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، آذین بندی، برگزاری جلسات سخنرانی استادان با موضوع ولایت و اعطای کتاب به سادات، برپایی مسابقات حفظ و تفسیر معارف موضوعی قرآن و احادیث، خوانش خطبه و قرائت میثاق نامه غدیر و سایر فعالیت‌های خلاقانه از جمله برنامه‌های برگزار شده در این دهه بود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به نشست‌های کتابخوانی اشاره کرد و گفت: نشست‌های کتاب‌خوان تخصصی و اختصاصی از کتاب‌های موضوعی امامت و ولایت، غدیر و… در شهرستان‌ها با حضور اساتید و فعالان حوزه کتابخوانی و همچنین کتابداران شهرستانی برگزار شد. همچنین جمع خوانی، بلند خوانی از دو مجموعه از کتاب‌های «۱۴ معصوم و زندگی امام علی (ع)»، نوشته محمدکاظم مزینانی و حسین فتاحی و مژگان شیخی در سراسر کتابخانه‌های عمومی استان اجرا شد.

فیروزی به راه اندازی پویش از کاروان‌های کتابخوانی در فضای مجازی با مشارکت کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها و معرفی کتاب‌های غدیر متناسب با رده‌های سنی اشاره کرد و گفت: در این ایام، احادیث با مضامین ولایی و در باب فضائل امیرالمومنین علیه السلام، عکس نگاشت از متن‌های ناب کتاب‌های با موضوع غدیر و فضائل امیرالمؤمنین، کلیپ‌های معرفی کتاب مرتبط با غدیر، عکس‌هایی از جشن‌های خانگی به همراه کتاب‌های مرتبط در فضای مجازی کتابخانه‌ها منتشر شد.


يكشنبه 18 تیر 1402 ، 21 : 14

کد خبر :

بازدید : 53
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها