سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

يكشنبه 18 تیر 1402 ، 42 : 12

کد خبر :

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی:

تاریخ برگزاری انتخابات فدراسیون سوارکاری اعلام شد

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی تاریخ برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون سوارکاری را اعلام کرد.

به گزارش سبحان ، آرش فرهادیان روز یکشنبه اظهار داشت: مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون سوارکاری در تاریخ ۳۰ مردادماه برگزار خواهد شد.

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی درحالی تاریخ برگزاری انتخابات این فدراسیون را اعلام کرد که پیش‌تر تایید صلاحیت مدیریتی ۵ کاندیدای ریاست فدراسیون سوارکاری اعلام شده بود.

صلاحیت مدیریتی محمداسد مسجدی، فیض‌الله پیری شرفوندی، رضا زندی خواری، محمد کاظمیان و سیدرضا میرابوطالبی درحالی برای حضور در انتخابات پیش‌روی فدراسیون سوارکاری به تایید رسیده است که ایراداتی به کاندیداتوری زندی‌خواری گرفته می‌شود.

در این خصوص عنوان شده، وی که سرپرست فعلی فدراسیون است، معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان هم هست و به دلیل عضویتش در کمیسیون تطبیق وزارت ورزش، تعارض منافع برای سایر کاندیداها ایجاد شده است.

 مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در واکنش به ابهامات مطرح شده درخصوص کاندیداتوری زندی‌خواری اظهار داشت: بررسی سوابق مدیریتی داوطلبان حضور در انتخابات فدراسیون‌ها در کمیسیون تطبیق انجام شده و برخلاف موضوعی که مطرح شده، زندی‌خواری عضو کمیسیون تطبیق نیست و در هیچ‌یک از جلسات کمیسیون حضور نداشته و تمام جلسات با حضور اعضای قانونی برگزار شده و موارد بعد از بررسی و صحت‌سنجی مستندات به تصویب اعضا رسیده است. ضمن این که اگر فردی مسئولیتی در حوزه‌ای داشته باشد، در دوران سرپرستی ممنوعیتی برای حضورش در انتخابات ایجاد نمی‌کند مگر این که در دو پست به صورت رسمی حضور داشته باشد.

وی افزود: این بدان معناست که اگر فردی بخواهد در انتخابات شرکت کند و رای مجمع را کسب کند و رئیس فدراسیون باشد، نمی‌تواند در شغل دیگری مشغول باشد. لذا در حال حاضر چون زندی‌خواری سرپرست فدراسیون سوارکاری است، به لحاظ قانونی منعی برای حضور در انتخابات ایجاد نمی‌کند.


يكشنبه 18 تیر 1402 ، 42 : 12

کد خبر :

بازدید : 196
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها