دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

يكشنبه 18 تیر 1402 ، 39 : 12

کد خبر :

پرونده پاداش پای سکوی مدال‌آوران بازی‌های آسیایی :

سه شنبه، پایان بلاتکلیفی کاروان ایران در بازی‌های آسیایی

پرونده پاداش پای سکوی مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و لیست نهایی رشته‌های اعزامی به هانگژو بالاخره روز سه‌شنبه بسته می‌شود.

به گزارش سبحان ، سه شنبه هفته جاری قرار است دو جلسه مهم برگزار شود که انتظار می رود در این دو جلسه بلاتکلیفی‌ها در مورد برخی موارد کاروان ایران در بازیهای آسیایی تعیین تکلیف شود.

* پاداش پای سکو بالاخره نهایی می‌شود؟

ابتدا از ساعت شش صبح جلسه هیات اجرایی برگزار می شود و یکی‌از مهمترین تصمیم‌ها می‌تواند  تعیین پاداش دلاری پای سکو باشد.

پیشنهاد مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک برای پاداش پای سکو به مدال آوران، ۱۰ هزار دلار مدال طلا، ۳هزار دلار مدال، نقره و ۱۵۰۰ دلار مدال برنز بود. همچنین سرمربی ورزشکاری که مدال طلا می‌گیرد نیز معادل ریالی ۱۰ هزار دلار را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کند. اگر چند ورزشکار یک سرمربی طلا بگیرند به نسبت، درصد آن کمتر می‌شود.

در آخرین جلسه هیات اجرایی، اعضا در مورد پاداش به نتیجه نهایی نرسیدند و این هفته بالاخره تکلیف آن مشخص می‌شود. پیشنهاد برخی اعضای هیات اجرایی ۲۰ هزار دلار برای طلا بود و مقدار پاداش نقره و برنز هم افزایش کند و حالا دید بالاخره در این جلسه چه عددی برای پاداش پای سکو نهایی خواهد شد.

با توجه به اینکه مجمع فوق‌العاده کمیته ملی المپیک ۱۲ شهریور برگزار می شود، در این جلسه کارشناسان خبره، نماینده باشگاه‌ها، داوران و مربیان هم قرار است مشخص شوند.

*ستاد عالی بازی‌ها بالاخره تشکیل می‌شود

پس از پایان هیات اجرایی، نشست ستاد عالی بازی ها ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود. با توجه به رو به پایان بودن آخرین مهلت ثبت نام نهایی رشته‌ها و ورزشکاران، قرار است آخرین بررسی ها برای رشته‌های ورزشی انجام شود.

هنوز برخی فدراسیون ها به دنبال اضافه شدن به کاروان یا افزایش سهمیه خود هستند. فدراسیون‌هایی نظیر تنیس روی میز درخواست اضافه شدن یک سهمیه دیگر به مردان و یک سهمیه به زنان دارند. شمشیربازی به دنبال افزایش سهمیه خود در بخش زنان است. تنیس  درخواست یک سهمیه در مردان داشته است. دوچرخه سواری امید دارد سهمیه مردان آن افزایش یابد. 

همچنین قرار بود در مورد هندبال و والیبال زنان تصمیم‌گیری شود. ستاد عالی بازیها پس از مدت‌ها، دوباره برگزار می‌شود و این انتظار است به صورت شفاف رشته‌ها و تعداد سهمیه‌های هر رشته را اعلام کند و بالاخره پرونده رشته‌های اعزامی را ببندد.


يكشنبه 18 تیر 1402 ، 39 : 12

کد خبر :

بازدید : 191
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها