دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

يكشنبه 18 تیر 1402 ، 37 : 12

کد خبر :

رینالدو کروسادو در نیواولدبویز آرژانتین قهرمان شد:

ناگفته‌های بازیکن خارجی پیشین استقلال

هافبک پرویی سابق استقلال می‌گوید اگر به عقب برگردد پیشنهاد این تیم را قبول نمی‌کند چون دوران خوبی را در استقلال تجربه نکرد.

به گزارش سبحان  و به نقل از سایت infoabe، رینالدو کروسادو در نیواولدبویز آرژانتین قهرمان شد و سابقه حضور در سری آ ایتالیا را نیز با کیه‌وو دارد. او در کوپا آمه‌ریکای ۲۰۱۱ در حالی که پیراهن پرو را به تن داشت به عنوان سوم دست یافت.

این بازیکن در فصل ۱۰-۲۰۰۹ در تیم استقلال ایران نیز حضور داشت و حضور در لیگ برتر ایران را نیز تجربه کرد.

بخشی از صحبت‌های هافبک پرویی سابق استقلال را در زیر بخوانید:

- در سال ۲۰۰۲ در آلیانس لیما بازی کردی و چهار سال بعد به سوئیس رفتی. چگونه فرصت رفتن به گراس هاپر را پیدا کردی؟

سال ۲۰۰۶ سالی بود که من بیشترین بازی را در آلیانس انجام دادم، بین ۴۵ تا ۴۶ بار بازی کردم. یک پیشنهاد از شیلی داشتم ولی گراس هاپر خیلی با من مذاکره کردم و بیشتر به دنبال به خدمت من بود و به همین خاطر سوئیس را انتخاب کردم چون تجربه جدیدی بود و می خواستم این ریسک را بپذیرم. یک سال و نیم در سوئیس بودم که خیلی خوب بود. به صورت شفاهی برای سه سال دیگر با باشگاه توافق داشتم اما به خاطر پدرم مجبور شدم به پرو برگردم. می‌خواستم با پدرم باشم و نمی‌خواستم لیما را ترک کنم.

- از آنجا به لیما برگشتی، چهار ماه به اسپورتینگ کریستال و سپس به فوتبال ایران رفتی.

بله! در واقع زمانی که پرو را ترک کردم، ایده من این بود که سعی کنم تا جایی که ممکن است خارج از کشور بازی کنم چون به تیم ملی کشورم خیلی نزدیک شده بودم. در آن زمان در سوئیس به تیم ملی پرو دعوت شدم. در ادامه فرصت رفتن به ایران به وجود آمد و موافقت کردم. اگر به آن روزها برگردم آن پیشنهاد را قبول نمی‌کنم. هم‌تیمی‌هایم با من خوب رفتار کردند اما باشگاه آن طور که در سوئیس تجربه کردم با من خوب رفتار نکرد.

- چه چیزی در فوتبال ایران تو را شگفت زده کرد؟

لیگ برتر ایران فوق‌العاده قوی است، در تیم بزرگی در ایران (استقلال) بودم. فقط تجربه خوبی نداشتم و اتفاقات خوبی تجربه نکردم. یک سال و نیم بدون دریافت حقوق گذراندم. اتفاقات زیادی افتاد؛ مصدومیت داشتم، خیلی کم بازی کردم اما برخورد باشگاه مناسب نبود و یک فرهنگ کاملاً متفاوت را تجربه کردم و نه تنها برای من، بلکه برای خانواده‌ام که در آنجا با من بودند آن زمان بسیار سخت بود.

- آیا در ایران اتفاق عجیبی از نظر فرهنگی برای تو افتاد؟

زمان ماه رمضان نمی‌توانستم آب و غذا بخورم. گاهی شب‌ها تمرین می‌کردیم. به خاطر احترام به فرهنگشان در طول روز چیزی نمی‌خوردیم. بعد از غروب آفتاب افراد می‌توانستند غذا بخورند و آب بنوشند. آن تجربه به من کمک کرد تا به عنوان یک فرد رشد کنم. فهمیدم که باید برای انتخاب‌هایم دقیق باشم. باید وقت بیشتری برای انتخاب‌هایم می‌گذاشتم و بدون شناخت از شهری که قرار است در آن بازی کنم یا باشگاهی که قرار است بازی کنم قرارداد نبندم.

به گزارش ایسنا، رینالدو در مدت حضورش در استقلال طی ۲۱ بازی ۲ گل به ثمر رساند.


يكشنبه 18 تیر 1402 ، 37 : 12

کد خبر :

بازدید : 183
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها