دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

يكشنبه 18 تیر 1402 ، 8 : 12

کد خبر :

سرپرست شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی:

خشک کردن 25 تن چای سبز برای تولید دارو

سرپرست شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی هلال احمر از آغاز فرآیند خشک کردن 25 تن برگ سبز چای جهت تولید دارو خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری سبحان ، رضازاده،سرپرست شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سهاجیسای هلال احمر با اشاره به اینکه تولید گیاهان دارویی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان در دستور کار است، گفت: در پی مصوبه هیأت مدیره شرکت سهاجیسا در خصوص راه اندازی دستگاه خشک کن، عملیات خشک کردن چای سبز آغاز شد.

وی  از آغاز فرآیند خشک کردن 25 تن گیاه چای سبز تازه، جهت تولید دارو خبر داد و افزود: این فرآیند جهت تولید عصاره انجام و قسمتی از این محصولات به شرکت‌های دارویی ارسال می‌شود.

سرپرست شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سهاجیسای هلال احمر گفت:چای سبز خشک به عنوان محصول قرص، یک آنتی اکسیدان فوق العاده قوی جهت محافظت در برابر بیماری قلبی و تصلب شرائین استفاده می‌شود و در پیشگیری از سرطان دهانه کولون و دستگاه گوارش موثر است.همچنین به دلیل ترکیبات پلی فنولی آن، چربی‌های زیر پوستی از بین رفته و در نتیجه وزن را کاهش می دهد. از این گیاه در صنایع آرایشی، بهداشتی، غذایی و دارویی استفاده می‌شود.

رضا زاده اضافه کرد: با تدوین راهکار و برنامه ریزی، گسترش فعالیت دستگاه خشک کن در دستورکار است. همچنین شرکت سهاجیسا با در اختیار داشتن دستگاه‌های صنعتی و تجهیزات پیشرفته عصاره‌های مایع و خشک چای سبز را مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید می‌کند.


يكشنبه 18 تیر 1402 ، 8 : 12

کد خبر :

بازدید : 195
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها