چهارشنبه 12 مهر 1402    2023/10/4

يكشنبه 18 تیر 1402 ، 46 : 10

کد خبر :

حجت‌الله عبدالملکی :

۱۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد به مرحله صدور مجوز رسید

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان"۷۹ پروژه سرمایه گذاری به ارزش ۱۷ هزار میلیارد تومان به مرحله صدور مجوز رسیده است،گفت:بسته سرمایه‌گذاری به هیئت سرمایه‌گذار چینی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری سبحان، حجت‌الله عبدالملکی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تسنیم در رابطه با وضعیت سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و آخرین روند ارائه 700 بسته سرمایه گذاری به سرمایه گذاران در این مناطق اظهار کرد:از ابتدای اردیبهشت ماه امسال یعنی حدود 1.5 ماه است که فرآیند معرفی بسته های سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 79 پروژه سرمایه گذاری در 7 منطقه آزاد به مرحله صدور مجوز رسیده است، افزود: ارزش این تعداد پروژه حدود 17 هزار میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: به جز این 79 پروژه، حدود 100 پروژه سرمایه گذاری در مناطق آزاد در سایر مراحل قرار دارد که سرمایه‌گذاران باید در این زمینه با مناطق آزاد مذاکرات مربوطه را انجام دهند.

وی ارزش کل 700 بسته سرمایه‌گذاری را 430 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: روز گذشته برای یک هیئت سرمایه گذاری چینی که در هتل اسپیناس حضور داشتند، بسته های سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد را معرفی کردیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اعلام اینکه بسته سرمایه‌گذاری در مناطق ویژه اقتصادی نیز در حال آماده شدن است، اضافه کرد: تمام تلاش ها در این است تا وعده جذب سرمایه‌گذاری 5 میلیارد یورویی در مناطق آزاد تا پایان سال جاری محقق شود. فکر می کنم زمینه-برای تحقق این هدف- فراهم است.

عبدالملکی همچنین از صدور مجوزهای کسب و کار در مناطق آزاد به صورت الکترونیکی خبر داد و تاکید کرد: در مناطق آزاد منعی برای اتصال به درگاه ملی صدور مجوزها نداریم، تنها باید ضوابط قانونی صدور مجوزها در مناطق آزاد به رسمیت شناخته شود.


يكشنبه 18 تیر 1402 ، 46 : 10

کد خبر :

بازدید : 57
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها