دوشنبه 07 اسفند 1402    2024/2/26

يكشنبه 18 تیر 1402 ، 49 : 8

کد خبر :

تاکید استاندار فارس در شورای برنامه ریزی و توسعه استان:

دستگاه‌های دولتی طرح مولدسازی را جدی بگیرند

دکتر ایمانیه گفت: دستگاه ها و سازمان های دولتی استان طرح مولدسازی اموال مازاد را جدی بگیرند و نسبت به عملیاتی شدن آن اهتمام ویژه داشته باشند.
گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه، در شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: این طرح یک طرح اختیاری نیست که هر دستگاهی که خواست ورود کند یا نکند، اگر دستگاهی از معرفی اموال مازاد خود خودداری کند اداره کل اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به مساله ورود می کنند و خودشان نسبت به فروش املاکی که دستگاه ها معرفی نکرده اند اقدام می کنند.
وی ادامه داد: بنابراین همه دستگاه ها باید کمک کنند که فرصتی فراهم شود تا با فروش یا تهاتر اموال مازاد زمینه برای تکمیل پروژه ها و طرح های نیمه تمام فراهم شود.
مقام عالی دولت در فارس اظهار کرد: بنابراین همه باید به طرح مولدسازی به عنوان یک فرصت استثنایی که در کشور فراهم شده نگاه کنیم.
دکتر ایمانیه گفت: تمام درآمد حاصل از مولدسازی باید صرف تکمیل پروژه های نیمه تمام شود، اجازه داده نمی شود که حتی یک ریال از این درآمد صرف امور جاری شود و پیش بینی چنین محدودیتی در اجرای این طرح تصمیمی بسیار عالمانه است.
وی افزود: بنا براین، درآمد حاصل از مولدسازی باید صرف پروژه های نیمه تمام با درصد پیشرفت بالای ۵۰ درصد و با اشتغال بالا به ویژه پروژه های در حال اجرا در مناطق محروم شود.
استاندار فارس گفت: ارزش افزوده املاک دستگاه‌هایی که در استان تاکنون برای آنها تصمیم گیری شده چهار هزار میلیارد تومان برآورد شده است که اگر این املاک به فروش رسد نیمی از درآمد آن در حساب خزانه می ماند اما اگر تهاتر شود تمام درآمد آن در استان خواهد ماند.

يكشنبه 18 تیر 1402 ، 49 : 8

کد خبر :

بازدید : 161
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها