سه شنبه 02 مرداد 1403    2024/7/23

شنبه 17 تیر 1402 ، 23 : 14

کد خبر :

در طرح ویژه غدیر صورت گرفت؛

آزادی ۷۲۷ زندانی غیرعمد به کمک خیرین

پویش مردمی «همیاری تا رهایی» ویژه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از ابتدای تیر ماه تا سالروز وصایت امیرالمومنین در سطح استان‌های کشور برگزار شد و ۷۲۷ زندانی غیرعمد از بند رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، هادی جلالی معاون روابط عمومی و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد دیه گفت: در طرحی که با شعار «در سایه‌سار وصایت علی علیه‌السلام» تا پیش از عید غدیر خم در سطح ملی برپا شد، ۶۹۸ زندانی مرد و تعداد ۲۹ محبوس زن با رقم بدهی ۸۶۵ میلیارد تومان از بند رهایی یافتند که در تحقق این خواسته نمایندگی‌های ستاد دیه طی فرآیند رسیدگی بخش قابل توجهی از بدهی را در قالب ارائه دادخواست اعسار یا اخذ گذشت رضایتمندانه از اصل بدهی کسر نمودند.

وی اظهار کرد: در فهرست عددی آذربایجان‌شرقی با ۹۷ مورد آزادی (۹۵ مرد و ۲ زندانی زن) در رتبه نخست جدول آماری قرار گرفته و در ادامه اصفهان، تهران و خوزستان به ترتیب بیشترین تعداد آزادی‌ها را داشته‌اند.

جلالی در خصوص جزئیات افراد حمایت شده گفت: در بین زندانیان، صادرکنندگان چک یا متعهدان سفته با ۴۳۹ مورد بیشترین جمعیت بدهکار مالی را شامل شده و در ادامه زندانیان بدهکار مهریه با ۲۰۴ مددجو و محکومین به پرداخت نفقه با ۴۸ پرونده در رتبه‌های بعد قرار گرفته‌اند.

وی یادآور شد: از مجموع ۷۲۷ زندانی آزاد شده در پویش مردمی «همیاری برای رهایی» تنها ۶ پرونده به بدهکاران دیات ناشی از حوادث کارگاهی و سوانح رانندگی مرتبط است و الباقی موارد رسیدگی شده در شمار محکومان مالی هستند.

معاون روابط عمومی و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد دیه کشور با ارائه عملکرد آزادی‌های صورت گرفته در سال‌جاری گفت: در فصل بهار به همت ستاد دیه نسیم وصل از پشت حصارهای سرد زندان عبور و زمینه آزادی یک‌هزار و ۷۶۴ زندانی جرایم غیرعمد را در قالب برپایی آئین‌های گلریزان حضوری و تلویزیونی فراهم کرده است.

وی ادامه داد: ۱۶۸۸ نفر از این زندانیان آقا و ۷۴ نفر هم در شمار بانوان بدهکار مالی بودند که در تفکیک استانی، ستاد دیه اصفهان با میسر نمودن نمودن زمینه بازگشت ۲۱۱ مددجوی جرایم غیرعمد به آغوش جامعه، بیشترین تعداد آزادی‌ها را در سه‌ماهه نخست سال به خود اختصاص داده است.


شنبه 17 تیر 1402 ، 23 : 14

کد خبر :

بازدید : 270
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها