پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

شنبه 17 تیر 1402 ، 21 : 14

کد خبر :

سرهنگ جوانبخت خبر داد:

برای دریافت گواهینامه رانندگی خودرو نگاه جنسیتی وجود ندارد

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برای دریافت گواهینامه رانندگی با خودرو نگاه جنسیتی وجود ندارد و سن اخذ گواهینامه رانندگی همان ۱۸ سال است و برای خانم‌ها و آقایان فرقی ندارد.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برای دریافت گواهینامه رانندگی با خودرو نگاه جنسیتی وجود ندارد و سن اخذ گواهینامه رانندگی همان ۱۸ سال است و برای خانم‌ها و آقایان فرقی ندارد.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: نکته اینجاست که پسرها خیلی رانندگی را دوست دارند و اولین کاری هم که همزمان با گرفتن دیپلم و یا بعد از آن انجام می‌دهند جهت اخذ گواهینامه اقدام می‌کنند.

سرهنگ جوانبخت افزود: بررسی نشان می‌دهد که خانم‌ها آنقدر برای اخذ گواهینامه اشتیاق ندارند و معمولاً بین سن ۳۰ تا ۴۰ سالگی یک فراوانی زیاد از سوی خانم‌ها را برای اخذ گواهینامه شاهد هستیم.

وی گفت: معلوم نیست که چرا آقایان برای اخذ گواهینامه موتورسیکلت این اشتیاق را ندارند و گهگاه علی رغم داشتن مهارت هم، بدون داشتن گواهینامه اقدام به رانندگی می‌کنند.

سرهنگ جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: چرا آقایان رانندگی با موتورسیکلت را به صورت قانونی و با اخذ گواهینامه موتورسیکلت توسط مردان انجام نمی‌شود تا از حمایت‌های بیمه‌ای لازم برخوردار شوند.

سرهنگ جوانبخت بیان داشت: از آقایان تقاضا داریم که حتماً برای گرفتن گواهینامه موتورسیکلت اقدام کنند و بدون گواهینامه هیچ گاه اقدام به تردد و حرکت با این وسیله خطرناک در سطح معابر نکنند.


شنبه 17 تیر 1402 ، 21 : 14

کد خبر :

بازدید : 200
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها