پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

شنبه 17 تیر 1402 ، 6 : 14

کد خبر :

رئیس جنبش حماس:

درخواست مشعل از کشورهای عربی و اسلامی برای مشارکت در نبرد علیه رژیم صهیونیستی

رئیس جنبش حماس در خارج، از کشورهای عربی و اسلامی خواست در مقاومت در برابر اشغالگران رژیم صهیونیستی درکنار فلسطینی‌ها مشارکت مستقیم داشته باشند.

به گزارش سبحان ، به نقل از سایت روزنامه العربی الجدید، خالد مشعل، رئیس جنبش حماس در خارج در سخنرانی در الجزایر گفت: امت عربی تاکنون در حمایت سیاسی، مالی و مردمی کوتاهی نکرده است؛ اما ما به مرحله‌ای رسیده‌ایم که دشمن علیه قدس و مسجد الاقصی توطئه می‌کند و می‌خواهد جنگ را به نفع خود قطعی کند. ما نیاز به این داریم که خون اعراب و مسلمانان در کنار خون ملت فلسطین در سرزمین قدس، الاقصی و فلسطین ریخته شود.

وی گفت: من از امت عربی و اسلامی می‌خواهم تحولی را در سطح حمایتشان از مساله فلسطین از مرحله حمایت به مرحله شراکت ایجاد کنند و از امت می‌خواهیم وارد این نبرد شوند. تصور کنید تمام کشورها دختران و پسرانشان را برای شهادت به سرزمین فلسطین بفرستند در این صورت جایی برای اسرائیل در منطقه نمی‌ماند. اسرائیل راهکار تشکیل دو کشور را از بین برده است و ما می‌خواهیم اسرائیل را از بین ببریم. متحد کردن جبهه‌ها تحول چشمگیری در نزاع است. اکنون کرانه باختری زیر پاهای اسرائیلی‌ها به ویژه در سایه شکست تمام گزینه‌های حل و فصل درحال انفجار است. اردوگاه جنین که مساحتش یک کیلومتر مربع است و با ۱۸ هزار سکنه علیه ارتش اشغالگر که گفته می‌شد ارتشی شکست ناپذیر است به پا خاست. یک اردوگاه این ارتش را شکست داده است. قبل از آن نیز غزه این ارتش را شکست داده بود.

مشعل گفت: من از تصمیم عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری الجزایر برای ارائه کمک مالی فوری برای بازسازی اردوگاه جنین تشکر می‌کنم. چنین کارهایی از الجزایری که حامی فلسطینی‌ها است عجیب نیست.


شنبه 17 تیر 1402 ، 6 : 14

کد خبر :

بازدید : 203
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها