يكشنبه 09 مهر 1402    2023/10/1

شنبه 17 تیر 1402 ، 57 : 13

کد خبر :

اطلاعات سازمان آمار آمریکا نشان می دهد:

واردات آمریکا از روسیه با وجود تحریم‌ها 2 برابر شد

اطلاعات سازمان آمار آمریکا نشان می دهد که واردات این کشور از روسیه باوجود همه تحریم‌های اعمال‌شده، طی ماه گذشته 2 برابر شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری سبحان به نقل از راشاتودی، اطلاعات سازمان آمار آمریکا نشان می‌دهد که باوجود همه تحریم‌های اعمال‌شده از سوی آمریکا علیه روسیه اما واردات واشنگتن از مسکو اخیرا دو برابر شده است.

بر همین اساس در ماه می حجم واردات آمریکا از روسیه به 504 میلیون دلار رسیده که نسبت به ماه آوریل بیش از دو برابر شده است؛ در ماه آوریل آمریکا 215 میلیون دلار از روسیه کالا وارد کرده است. البته در ماه فوریه سال جاری حجم واردات واشنگتن از مسکو برای سال جاری رکورد زد و به 642.8 میلیون دلار رسید.

باوجود افزایش واردات آمریکا از روسیه اما صادرات این کشور به طرف مقابل روندی نزولی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در پیش گرفته به‌گونه‌ای که در ماه می این رقم 60 میلیون دلار، در ماه آوریل 65 میلیون دلار و در ماه مارس 66 میلیون دلار بوده است.

در پی آغاز درگیری نظامی روسیه با اوکراین در ماه فوریه سال 2022 واشنگتن، مسکو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحریم کرد و ورود برخی کالاهای روسی به این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به حالت تعلیق درآورد. در میان بسیاری از کالاهای روس، صادرات نفت، همچنین شیلات و برخی کالاهای دیگر از روسیه مورد تحریم قرار گرفت.


شنبه 17 تیر 1402 ، 57 : 13

کد خبر :

بازدید : 63
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها