سه شنبه 02 مرداد 1403    2024/7/23

شنبه 17 تیر 1402 ، 31 : 13

کد خبر :

شرکت آب و فاضلاب استان تهران:

هشدار افزایش میزان مصرف آب پایتخت به‌دنبال گرمای هوا

شرکت آب و فاضلاب استان تهران نسبت به افزایش میزان مصرف آب پایتخت به دنبال افزایش دمای هوا و ورود موج هوای گرم هشدار داد.

به گزارش سبحان، از شرکت آب و فاضلاب استان تهران، میزان مصرف آب در شهر تهران به‌طور چشمگیری افزایش‌یافته است که ادامه این روند، پایداری شبکه توزیع آب را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

در روزهای اخیر مصرف آب در شهر تهران به رقم سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون لیتر در هر شبانه‌روز رسیده است.

در این اطلاعیه آمده است: مصرف لحظه‌ای آب تهران در ساعت‌های اوج مصرف از ابتدای تیر امسال، از رقم ۵۱ هزار لیتر در ثانیه کمتر نشده که تداوم این امر ممکن است موجب بروز ناپایداری در شبکه و توزیع آب شود.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران در این اطلاعیه اعلام کرده است که فقط با ۱۰ درصد کاهش مصرف آب و پرهیز از مصارف غیرضروری در شهر تهران می‌توان حدود ۱۲۰ میلیون مترمکعب یعنی معادل ۷۰ درصد سد امیرکبیر آب را حفظ و ذخیره کرد.

نسبت به دوره بلندمدت، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۱) ۱۰۴ میلی‌متر کاهش بارندگی در استان تهران ثبت شده است که این وضعیت، ضرورت مدیریت مصرف آب در پایتخت را دوچندان می‌کند.

این شرکت از شهروندان تهرانی درخواست کرده است تا با مدیریت مصرف آب و انجام برخی اقدام‌های ساده مانند رفع نشتی احتمالی کولرهای آبی و پرهیز از شست‌وشوهای غیرضروری، از هدررفت آب پیشگیری کنند.

شرکت آب و فاضلاب تهران همچنین توصیه کرد با انجام مراقبت و بررسی‌های فنی اتصالات و لوله‌های آب ساختمان، هدررفت‌های پنهان و آشکار لوله‌کشی را شناسایی و ترمیم کنند.


شنبه 17 تیر 1402 ، 31 : 13

کد خبر :

بازدید : 248
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها