پنجشنبه 24 خرداد 1403    2024/6/13

شنبه 17 تیر 1402 ، 21 : 11

کد خبر :

وزیر بهداشت:

15 هزار تخت به ظرفیت درمانی اضافه شده که 70 درصد آنها در مناطق محروم است

وزیر بهداشت در مورد اقدامات صورت‌گرفته در راستای عدالت در توزیع مراکز درمانی گفت: در 103 مرکز درمانی حدود 15 هزار تخت بیمارستانی اضافه کرده‌ایم که 70 درصد آنها در مناطق محروم قرار دارد.

گروه سیاسی خبرگزاری سبحان : برقراری و رعایت عدالت در عرصه بهداشت و درمان و توزیع عدالانه مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی متناسب با نیاز و تقاضای مردم از مطالباتی بوده که همواره از سوی مردم مطرح شده و گلایه‌های نیز در این باره وجود داشته است.

در همین راستا در حاشیه جلسه دولت به سراغ بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رفتیم و از او درباره این موضوع پرسیدیم. عین اللهی در این باره گفت: در همین رابطه در ابتدای دولت طرحی به نام «عدالت و تعالی نظام سلامت» را مطرح کردیم، این اقدامات دراز مدت است و نتایج آن را نمی‌توان با سرعت مشاهده کرد.

در تدوین طرحی که وزیر بهداشت به آن اشاره می کند به 16 هدف توجه شده که به گفته مسئولان وزارت بهداشت در پی تاکیدات رهبر معظم انقلاب تقویت، بازسازی و توسعه شبکه بهداشتی و درمانی کشور، نخستین هدف این طرح است.

وزیر بهداشت در ادامه این گفت وگو افزود: براساس شاخص جمعیت مشخص کرده‌ایم که ضریب جمعیت به تخت باید حدود 1/7 باشد و در حال کار روی این موضوع هستیم.

وزیر بهداشت همچنین در مورد اقدامات صورت گرفته در راستای طرح هم تصریح کرد: در 103 مرکز درمانی حدود 15 هزار تخت بیمارستانی اضافه کرده‌ایم که 70 درصد آنها در مناطق محروم قرار دارد. 

به گزارش سبحان، وزیر بهداشت خرداد ماه سال گذشته در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درمورد توزیع عادلانه منابع حوزه سلامت در مناطق محروم اظهار داشت: « براساس طرح عدالت و تعالی نظام سلامت برنامه های خود را در طول وزارت مشخص کردیم و هدف اصلی ما در این طرح ارتقای کمّی و کیفی عادلانه شاخص های نظام سلامت و آموزش نظام پزشکی است. در این طرح برنامه هایی برای بهبود سرانه پزشکان به ویژه اجرای قوانین موثر مرتبط با سهمیه مناطق محروم و ضرورت بهبود شاخص بهره مندی از خدمات سلامت در اقصی نقاط کشور داریم و بر آن تاکید کردیم. همچنین اجرای کارآمد قوانین موجود، قانون عدالت آموزشی، ارائه خدمات مبتنی بر سطح بندی از طریق پزشک خانواده و ایجاد عوامل انگیزشی پایدار برای فارغ التحصیلان پزشکی در دستور داریم.»

وزیر بهداشت پیش از این نیز گفته بود: «هدف عمده از اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت، ارتقای کمی و کیفی عادلانه شاخص های سلامت و آموزش پزشکی است».


شنبه 17 تیر 1402 ، 21 : 11

کد خبر :

بازدید : 235
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها