دوشنبه 20 آذر 1402    2023/12/11

شنبه 17 تیر 1402 ، 33 : 10

کد خبر :

سفیر روسیه:

سفیر روسیه:استفاده از بمب خوشه ای، حرکت به سمت جنگ جهانی جدید است

«آناتولی آنتونف» سفیر روسیه در آمریکا با انتقاد تند از تصمیم کاخ سفید برای ارسال بمب خوشه ای به اوکراین، این اقدام را مداخله هرچه بیشتر واشنگتن در این جنگ دانست و گفت: استفاده از بمب های خوشه ای خطری برای بشریت است و جهان را به سمت جنگ جهانی سوم سوق می دهد.

به گزارش روز شنبه سبحان ، تارنمای خبری اسپوتنیک به نقل از آنتونف، نوشت: تصمیم واشنگتن برای ارسال بمب های خوشه ای به اوکراین تحریکی (نظامی ) است که بشریت را هرچه بیشتر به جنگ جهانی جدیدی سوق می دهد.

براساس این گزارش در بیانیه سفیر روسیه در آمریکا آمده است: واشنگتن همچنان با افزودن بر مخاطرات در این جنگ ادامه می دهد، هیچکس در مداخله هرچه بیشتر آمریکا در جنگ اوکراین حتی بدون تحویل مهمات خوشه ای تردید نداشته است اما اکنون سطح کنونی تحریکات آمریکا بواقع خارج از حد بوده و بشریت را به یک جنگ جهانی جدید نزدیک تر می سازد.

سفیر روسیه در آمریکا افزود: قساوت و بدخواهی که واشنگتن درباره تحویل تسلیحات مرگبار به کی‌یف دارد، قابل توجه است.

وی اقدام دولت بایدن در تحویل بمب های خوشه ای به اوکراین را نادیده انگاشتن موارد مرتبط به امور بشردوستانه دانست و از آنچه بستن چشم و گوش ها بر صدای منتقدان و کنشگران حقوق بشر عنوان کرد، انتقاد کرد.

آنتونوف در ادامه ارسال بمب های خوشه ای توسط آمریکا به اوکراین را نشانه استیصال دولت بایدن دانست و افزود: واشنگتن صداهای مخالف متحدان خود را در مورد خطرات استفاده از مهمات خوشه ای نادیده انگاشته، این درحالی اسن که اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) کشورهای بسیاری هستند که در کنوانسیونی موسوم به بمب های خوش هایی عضویت دارند و نگرانی های دبیرکل سازمان ملل در این زمینه نیز برای دولت بایدن مورد توجه قرار نگرفته است.

به گزارش سبحان، از دفتر نیویورک، معاون امور سیاسی پنتاگون با اعلام اینکه ایالات متحده آمریکا بسته جدید نظامی به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار شامل بمب های خوشه ای به اوکراین ارسال می کند، گفت که واشنگتن مدرن ترین بمب های خوشه ای خود را به کی یف می دهد.

بنابراین گزارش، کالین کال معاون امور سیاسی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بلافاصله پس از نشست خبری جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز جمعه (روز گذشته) در جمع خبرنگاران بسته جدید ۸۰۰ میلیون دلاری کمک امنیتی آمریکا به اوکراین را اعلام کرد که مهمات توپخانه‌ای بیشتر و بمب های خوشه ای را شامل می شود.

معاون پنتاگون با بیان اینکه آمریکا "مدرن ترین" بمب های خوشه ای خود را به اوکراین ارائه می کند، ادعا کرد: بمب های خوشه‌ای آمریکا «ضریب اشتباه بسیار پایین» و کمتر از ۲.۵ درصد دارند و ضریب خطای بمب های خوشه ای روسیه ۴۰ درصد است.


شنبه 17 تیر 1402 ، 33 : 10

کد خبر :

بازدید : 101
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها