يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

پنجشنبه 15 تیر 1402 ، 1 : 13

کد خبر :

هشدار حزب‌الله به صهیونیست‌ها درباره تجاوز به نقاط مرزی لبنان

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به تحرکات رژیم صهیونیستی در بخش لبنانی روستای مرزی غجر با فلسطین اشغالی هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان، حزب الله لبنان با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در روستای مرزی «غجر» لبنان در بیانیه‌ای  اعلام کرد که نیروهای اشغالگر صهیونیستی  اخیرا اقدامات خطرناکی در بخش شمالی روستای مرزی  الغجر  انجام داده اند.

بر اساس این بیانیه، غجر از سوی سازمان ملل به عنوان بخشی از اراضی لبنان به رسمیت شناخته شده است و هیچ بحث و مناقشه‌ای بر سر آن وجود ندارد.

حزب‌الله لبنان در ادامه افزود که این اقدامات شامل کشیدن سیم خاردار و ساخت دیوار بتنی  در اطراف غجر است، مشابه اقدامی که  در مرز میان لبنان و فلسطین اشغالی انجام شده است. این اقدامات سبب جدا شدن این روستا از پیرامون طبیعی تاریخی آن در داخل اراضی لبنان شده است و نیروهای اشغالگر  صهیونیستی سلطه خود را بر دو بخش لبنانی و اشغالی غجر تحمیل کرده و آن را تحت مدیریت خود بردند و همزمان نیز این روستا را به روی بازدید گردشگرانی سرزمین های اشغالی باز کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این اقدامات خطرناک و تحول بزرگ ، اشغال کامل بخش لبنانی غجر با زور سلاح است. این اقدام نقض معمول از سوی نیروهای اشغالگر که هر از گاهی به آن عادت کرده اند، نیست.

حزب‌الله تصریح کرد: در مواجهه با این تحول خطرناک از همه نهادها به ویژه دولت لبنان و نیز مردم لبنان و کلیه  نیروهای  سیاسی و داخلی می‌خواهیم که مانع این اشغالگری شوند و از اقدامات تجاوزکارانه  دشمن جلوگیری کنند و برای آزادسازی این بخش از سرزمینمان و بازگرداندن آن به  آغوش میهن تلاش کنند.

این درحالی است که دو روز گذشته حزب‌الله و جنبش امل نسبت به اقدامات متجاوزانه و مکرر رژیم صهیونیستی در چند نقطه مرزی لبنان و فلسطین اشغالی و تلاش این رژیم برای سرپوش گذاشتن بر تجاوزات جدید خود در نصب حصار جدید برای الحاق بخش شمالی شهر «غجر» لبنان به اراضی اشغالی از خلال طرح ادعاهای نادرست مربوط به زمین‌های لبنان در ارتفاعات مزارع شبعا، به اشغالگران هشدار دادند.

اخیرا رسانه‌های خبری اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی با نقض قطعنامه 1701، میله‌های آهنی مجهز به دوربین‌های جاسوسی را در بخش شمالی روستای مرزی غجر به سمت مناطق آزاد شده، نصب کرد و  رژیم صهیونیستی این روستا را با قرار دادن سیم‌های خاردار و دوربین به محاصره خود درآورد.


پنجشنبه 15 تیر 1402 ، 1 : 13

کد خبر :

بازدید : 261
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها