دوشنبه 07 اسفند 1402    2024/2/26

پنجشنبه 15 تیر 1402 ، 30 : 11

کد خبر :

فردین بازی سعدالله‌یف در داغستان

مربی روسی تیم ملی کشتی آزاد ایران خاطرات زیادی از جهانی تهران و لیگ ایران در سال‌های گذشته دارد. او همچنین به علاقه تانک روس‌ها به ایرانیان اشاره کرد.

به گزارش سبحان ، ماگومد عیسی حاجی‌اُف برای کشتی ایران نامی آشنا و دوستداران کشتی نام وی را به خاطر باخت در برابر مهدی حاجی‌زاده در جهانی ۲۰۰۲ تهران به یاد دارند. او به خوبی فارسی را می‌فهمد و در برخی از مواقع نیاز به مترجم ندارد. در تمرینات بسیار جدی و مصمم اما در زمان مراوده با خبرنگاران با لبخند از آنان استقبال و با فارسی دست و پا شکسته، به دنبال پاسخ به پرسش‌های اصحاب رسانه است.

خبرنگاران سبحان، در کمپ تیم‌های ملی دقایق کوتاهی با این مربی روسی به گفت وگو نشستند. او در این مصاحبه خاطراتی را به زبان آورد که نشان از شناخت دقیق وی از کشتی و ورزش ایران دارد. حاجی‌اف حتی تیم‌های فوتبال را می‌شناسد و می داند که تیم‌های کشتی استقلال و پاس در لیگ برتر فعالیت داشتند.

برای گفت‌وگوی دوستانه با این مربی روسی سوالی از مبارزه او با مهدی حاجی‌زاده را در نظر گرفته بودم که پاسخ نایب قهرمان جهان بسیار جالب بود. او فضای آن روزهای تالار کشتی مجموعه ورزشی آزادی را به یاد دارد. می‌گوید: من در جهانی تهران به حاجی‌زاده باختم اما در لیگ موفق به شکست او شدم. سال‌هاست قهرمان جهان را ندیدم اما از طریق اینستاگرام او را پیگیری می‌کنم. عکس‌های حاجی‌زاده نشان از آن دارد که خیلی چاق شده است.

آیا عیسی در مازندران با قهرمان اسبق جهان دیدار داشته است؟ این سوالی بود که حاجی‌اف آن را به گونه‌ای دیگر پاسخ داد او گفت من زمانی که به تهران می‌آیم میهمان علیرضا دبیر و پژمان درستکار هستم و به مازندران نرفتم بیشتر در تهران هستم.

خاطراتش از لیگ کشتی ایران جالب و حتی برخی از تیکه کلام‌های ایرانی‌ها را یاد گرفته است. زمانی که با پرسش خبرنگار ایرنا در خصوص تیم خود در لیگ ایران مواجه می‌شود می‌گوید من با پژمان درستکار در تیمی به نام پاس بودم. وی این را با خنده گفت: پاس، ماس.

فردین بازی سعدالله‌یف در داغستان

سراغ داود قنبری را می‌گیرد، قنبری همان نابغه‌ای بود که توانست بواویسار ساتیف را شکست دهد.

عیسی همچنین گفت: اخبار کشتی ایران در روسیه بسیار مخاطب دارد و حتی در داغستان می‌دانند که در ایران تغییر و تحولاتی انجام شده و بازسازی لازم در کمپ تیم‌های ملی انجام شده است.

خود را مربی تیم ملی و تابع دستورات پژمان درستکار می‌داند و زمان مرخصی خود را منوط به برنامه درستکار اعلام کرد.

وقتی که از عیسی در خصوص ترس از گاتسالوف می‌پرسم، با خنده اعلام می‌کند که وزیر ورزش داغستان و حاجی مراد گاتسالوف با آمدن من موافق بودند و حتی تاکید به دیدار با علیرضا دبیر داشتند من اکنون با دبیر کار می‌کنم و این بنای یک تعامل خوب برای کشتی ایران و داغستان است.

فردین بازی سعدالله‌یف در داغستان

از سخاوتمندی سعدالله‌یف می‌گوید و او را یکی از دوستداران ایران قلمداد کرد که حتی برخورد بسیارخوبی با ایرانیان در داغستان دارد. البته این تنها اخلاق خوب تانک روسی نیست بلکه از کمک‌های زیاد وی به افراد فقیر در مناسبت‌های مختلف سخن به میان آورد. عیسی‌حاجی‌اف در ادامه به قدرت قهرمان المپیک اشاره کرد و گفت: او خیلی مقتدر و با غرور است و این خصوصیت از زادگاه وی نشات می‌گیرد. به عبدالرشید لقب تانک روس داده‌اند چرا که مقتدرانه برابر تمام رقیبان حاضر می‌شود.

در خلال این گفت‌وگو مترجم عیسی حتی اشاره‌ای به فردین بازی سعدالله‌یف داشت. زمانی که تعدادی از ایرانیان و برخی افراد دیگر در رستورانی در داغستان حضور داشتند و بعد از حضور سعدالله‌یف او برنامه دیگر خود را به خاطر هواداران ایرانی و داغستانی به تعویق انداخت و در پایان پول غذای همه را پرداخت کرد.

فردین بازی سعدالله‌یف در داغستان


پنجشنبه 15 تیر 1402 ، 30 : 11

کد خبر :

بازدید : 153
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها