پنجشنبه 24 خرداد 1403    2024/6/13

پنجشنبه 15 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

در آستانه عید سعید غدیر صورت گرفت؛

افتتاح مسیر رفت آزادراه تهران–شمال با حضور دکتر رئیسی

در آستانه عید سعید غدیر، پروژه مسیر رفت منطقه 2 آزادراه تهران–شمال با حضور رئیس جمهور مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

با افتتاح این قطعه 15.5 کیلومتری که عملیات احداث آن از سال 96 آغاز و به همت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و با همکاری پیمانکاران داخلی احداث شده، تردد از منطقه یک آزادراه از منتهی‌الیه بزرگراه آزادگان در منطقه 22 تهران تا پل زنگوله در مازندران، از طریق مسیر آزادراهی انجام‌پذیر است.
در آیین بهره‌برداری از این پروژه مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، رئیس جمهور را همراهی کردند.
آزادراه تهران–شمال مسیر تهران به چالوس را 62 کیلومتر کوتاه می‌کند.
مسیر رفت قطعه دوم آزادراه تهران – شمال مجموعاً 22 کیلومتر است که با پیشرفت 98 درصدی 15.5 کیلومتر آن مورد بهره‌برداری قرار گرفت که دارای 17 تونل و پل بوده و آخرین تونل آن با 6.5 کیلومتر طول، بزرگترین تونل آزادراهی غرب آسیاست و رئیس بنیاد مستضعفان از این پروژه به عنوان نمایشگاه هنر مهندسی و تکنولوژی ایرانی یاد کرد.
رئیس جمهور پس از افتتاح این قطعه آزادراه و بازدید از مسیر ابتدا تا انتهای آن، در جمع کارگران این پروژه عظیم حضور یافت و ضمن تجلیل از تلاش‌ها و زحمات شبانه‌روزی آنها با جمعی از آنان عکس یادگاری گرفت.
دکتر رئیسی همچنین دستورات لازم برای تأمین اعتبار تکمیل مسیر، همکاری همه بخش‌ها، ایجاد تفرجگاه‌های بین راهی برای رفاه مسافران، ایمن‌سازی جاده‌های مواصلاتی به آزادراه و همچنین ایجاد مسیرهای اضطراری برای دسترسی بین جاده‌ای در ایام خاص و پرترافیک در این بزرگراه را صادر کرد.


پنجشنبه 15 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 232
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها