دوشنبه 07 اسفند 1402    2024/2/26

چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 16 : 15

کد خبر :

سردار قلابی، کلاهبردار حرفه‌ای بود

رییس پلیس آگاهی تهران از دستگیری مردی که خود را سردار یک ارگان نظامی معرفی کرده بود و در استانهای مختلف و تهران دست به آزار برخی بانوان و کلاهبرداری زده بود، خبر داد.

به گزارش سبحان ، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی در تشریح این پرونده گفت: اوایل شهریور ماه سال ۹۹ پرونده ای از کلانتری ۱۷۹ خلیج به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که در آن مردی با نقش پردازی در پوشش مامور اقدام به آزار واذیت زن جوان کرده بود.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست زن جوان را هدف تحقیق قرار دادند و مشخص شد مردی حدودا ۵۰ ساله با ریش سفید و درشت اندام در نقش یک مامور به سراغ زن جوان رفته و به بهانه های واهی و با تهدید که وی باید سه روز به بازداشت پلیس برود زن جوان را به یک ساختمان که ادعا می کرده مقر پلیس است کشانده و سپس با تهدید در راه پله های ساختمان خالی از سکنه نقشه شوم خود را به اجرا گذاشته است.
سرهنگ گودرزی اظهار داشت: تحقیقات برای دستگیری متهم آغاز شد و دوربین های مداربسته در نزدیکی صحنه جرم مورد بازبینی قرار گرفت و تصویر مرد شیطان صفت در دوربین های مداربسته یکی از بیمارستان ها پایتخت بدست آمد اما در ادامه مسیر کارآگاهان هیچ سرنخی از متهم به دست نیاوردند و تلاش برای دستگیری متهم در دستور کار قرار داشت.
رییس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: با گذشت سه سال از این پرونده اوایل اردیبهشت ماه امسال یک زن دستفروش در تماس با پلیس ۱۱۰ عنوان می کند که یک مرد در نقش سردار یکی از ارگان های نظامی به سمت وی رفته و ادعا کرده می تواند یک وام کم بهره بگیرد.
وی افزود: با تماس این زن به پلیس ۱۱۰ ماجرا به کارآگاهان اداره ۱۶مخابره شد و با توجه به مشخصات ظاهری که زن جوان به پلیس گزارش کرده بود کارآگاهان احتمال دادند که این مرد همان شیطان صفت تحت تعقیب است که در ادامه زن دستفروش به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران حاضر و زمانیکه تصویر مرد شیطان صفت را که از دوربین های بیمارستان به دست آمده بود مشاهده کرد او را همان سردار قلابی معرف کرد.
این مقام انتظامی اظهار داشت: کارآگاهان با تحقیق از زن جوان سرنخ های مهمی به دست آوردند و هویت متهم که یکی از مجرمان سابقه دار است به دست آمد.
سرهنگ گودرزی گفت: با شناسایی شدن متهم عملیات دستگیری او آغاز شد و با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهم در نزدیکی یک مسافرخانه در میدان فردوسی ردزنی شد و کاراگاهان در یک عملیات پلیسی مرد شیطان صفت را دستگیر شد.
رییس پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: کارآگاهان در ابتدا زن جوان را که هدف اقدام شیطانی این مرد قرار گرفته بود به پلیس آگاهی دعوت کرده و وقتی در برابر وی قرار گرفت او را همان مرد شیطان صفت معرفی کرد.
وی ادامه داد: کارآگاهان در بررسی های بیشتر سوژه های او را شناسایی کردند و مشخص شد این مرد در نقش خواستگار و سردار یک ارگان نظامی به سراغ زنان رفته و با نقش پردازی اقدام به رابطه شیطانی کرده و پول و اموال با ارزش آنها را به سرقت برده است.
سرهنگ گودرزی اظهار داشت: متهم از چند مرد نیز به بهانه گرفتن وام های سود پایین نیز پول گرفته است و در شهرهای گیلان، مشهد و شیراز زنان را هدف نیت شوم خود قرار داده است.
رییس پلیس آگاهی تهران گفت: قاضی منافی آذر از شعبه ۱۱ دادگاه یک کیفری استان تهران با درخواست چهره باز متهم خواست تا چنانچه افرادی در دام این چنین کلاه‌بردارانی گرفتار شده اند به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.


چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 16 : 15

کد خبر :

بازدید : 180
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها