دوشنبه 20 آذر 1402    2023/12/11

چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 1 : 15

کد خبر :

گردان‌های القدس:

دشمن زیر حملات مقاومت فرار را بر قرار ترجیح داد

سخنگوی گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در پیامی ویدئویی تاکید کرد که مقاومت اردوگاه جنین پیروزی را رقم زد و بازدارندگی را به رژیم صهیونیستی تحمیل کرد. ما روند را از «باغ و خانه» به «آتش و شعله» تبدیل کردیم.

به گزارش سبحان، به نقل از فلسطین الیوم، «ابوحمزه»، سخنگوی گردان‌های القدس در این باره تأکید کرد که مقاومت در کرانه باختری و جنین پایداری کرد و در مقابل این دشمن در هم نشکست و در آینده نیز نخواهد شد.

وی گفت: انقلاب مقاومت در کرانه باختری و تمام فلسطین فرسوده نخواهد شد و هر کوچه و خیابان به زودی به یک ایستگاه برای مشارکت در جنگ تبدیل خواهد شد.

ابوحمزه خاطرنشان کرد: عملکرد قهرمانانه‌ای که اتفاق افتاد، نشان دهنده پیشرفت عملکرد مبارزان در این زمینه است. مجاهدین ما مهارت جنگی زیادی را در جنگ شهری کسب کرده‌اند.

وی ادامه داد: مقاومت و قهرمانان ما در کرانه باختری و جنین تنها نبودند و در چند جبهه، مبارزان وفادار پشت سر آنها بودند و دستشان روی ماشه است.

ابوحمزه همچنین تاکید کرد: رژیم اشغالگر امروز به معنای واقعی کلمه بازداشته شده است و ادعاهای آن درباره دستاوردهای توهمی از این تجاوز موید این مساله است.

وی همچنین تأکید کرد: دشمن با حالت بازدارندگی وارد این نبرد شد و درحالی که بازدارندگی به آن تحمیل شده بود جنگید و در نهایت زیر حملات مقاومت فرار را بر قرار ترجیح دادند.

سخنگوی گردان‌های القدس همچنین تصریح کرد: صهیونیست‌های تا دندان مسلح با تمامی قوا به جنین یورش بردند؛ اما مقاومت و پشتوانه مردمی آن طی دو روز مبارزه و مقاومت جانانه اهداف دشمن را خنثی کرد.

ابو حمزه همچنین گفت: اردوگاه جنین توانست با تمام جسارت در مقابل صهیونیست‌ها بایستد و حمله آنها را به دفاع تبدیل کند.

در همین راستا، تیپ جنین وابسته به گردان‌های گردان‌های (سرایا) القدس در بیانیه‌ای درباره جزئیات درگیری‌های دو روزه جنین اعلام کرد: نیروهای ما حملات، عملیات تهاجمی، کمین‌های قابل توجهی را علیه نظامیان صهیونیست در جنین انجام دادند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای ما نبرد را با کمینی در نبرد مسجد «انصار» آغاز کردند و در روز نخست نبرد در محور «الدمج-الحواشین» حملات صهیونیست‌ها را دفع کردند و مانع ورود صهیونیست‌ها به داخل اردوگاه جنین شده و به دنبال آن بیش از ۴۰ ساعت جنگیدند و مقاومت کردند.

تیپ جنین در ادامه گزارش داد: این نبرد و حماسه قهرمانانه که مبارزان دلاور ما در برابر این دشمن وحشی رقم زدند، نشان وفاداری و تعهد ما به ملت فلسطین در اردوگاه جنین و همه شهدا است.

وی افزود: حال و وضعیت مبارزان ما خوب است و در بهترین حالت خود هستند و روحیه آنها وصف ناپذیر است. آنچه دشمن دید، ساده‌ترین شکل غافلگیری بود که برایشان تدارک دیده شده است و آنچه دشمن به عنوان دستاورد بر روی آن مانور می‌دهد؛ یک دستاورد توهمی است و آنها بار دیگر در برآوردهایشان دچار اشتباه شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی ی بامداد دوشنبه یک حمله همه‌جانبه را به جنین آغاز کرد که دو رو به طول انجامید و سرانجام اشغالگران نیمه شب سه‌شنبه ناگزیر به عقب‌نشینی کامل از شهر جنین و اردوگاه آوارگان آن شدند. در این جنایت دو روزه ۱۲ فلسطینی شهید و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند. این عقب نشینی زیر گلوله رزمندگان مقاومت جنین صورت گرفت، چراکه در جریان نبرد، نیروهای مقاومت چند حمله و کمین مرگبار را برای نیروهای اشغالگر تدارک دیدند.


چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 1 : 15

کد خبر :

بازدید : 110
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها