دوشنبه 07 اسفند 1402    2024/2/26

چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 44 : 14

کد خبر :

شولتس:

کشور در حال جنگ نمی‌تواند عضو ناتو شود

صدراعظم آلمان در یک کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیر رومانی به مسئله عضویت اوکراین در ناتو اشاره کرد و گفت که کشوری که در حال جنگ است نمی‌تواند عضو ناتو شود.

به گزارش سبحان  به نقل از نشریه پولیتیکو، مارسل سیولاگو، نخست‌وزیر رومانی طی یک کنفرانس خبری مشترک با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در برلین با اشاره به اطلاعیه اخیر دولت آلمان مبنی بر اعزام دائمی ۴۰۰۰ سرباز به لیتوانی عنوان داشت: امیدوارم به زودی رومانی هم سربازان آلمانی را به طور دائم در خاک خود داشته باشد.

نخست‌وزیر رومانی از صدراعظم آلمان خواست تا با ارسال بیشتر نیرو به کشورش، جبهه شرقی ناتو را بیشتر تقویت کند.

وی افزود: جنگ روسیه در اوکراین ممکن است مدتها طول بکشد. انتظار داریم دولت آلمان تعداد سربازان بیشتری در شرق مستقر کند. امیدوارم با کمک صدراعظم آلمان بتوانیم تصمیماتی را در این راستا هر چه زودتر اتخاذ کنیم.

اولاف شولتس فورا به درخواست رومانی واکنش نشان نداد و در عوض گفت که انتظار ندارد طرف اوکراینی پیشروی‌های سریعی در جنگ داشته باشد.

او تصریح کرد: انتظار نمی‌رود که یک دستاورد بزرگ به این زودی‌ها بیاید.

صدراعظم آلمان در قسمت دیگری از اظهاراتش با اشاره به تلاش‌های کی‌یف برای عضویت دائم در ائتلاف نظامی ناتو آب پاکی را روی دست دولت اوکراین ریخت و گفت: واضح است که هیچ کشوری در طول جنگ نمی‌تواند عضو ناتو شود.

هر دو رهبر همچنین در پایان نسبت به احتمال اتمام هر چه زودتر جنگ روسیه-اوکراین ابراز خوشبینی کردند.


چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 44 : 14

کد خبر :

بازدید : 151
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها