چهارشنبه 02 خرداد 1403    2024/5/22

چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 41 : 14

کد خبر :

دیدار جنجالی وزیر دادگستری آلمان با همتای تایوانی

وزرات دادگستری آلمان از دیدار وزیر دادگستری این کشور در روز سه شنبه با همتای تایوانی خود در شهر برلین خبر داد.

به گزارش سبحان ، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دادگستری آلمان اعلام کرد، مارکو بوشمان وزیر دادگستری این کشور دیداری جنجالی که احتمالا منجر به خشم پکن می‌شود را در شهر برلین با همتای تایوانی خود برگزار کرد.

وزارت دادگستری آلمان در بیانیه‌ای ادعا کرد، این دیدار در چارچوب تعهد اتحادیه اروپا نسبت به سیاست چین واحد برگزار شد.

در این بیانیه نوشته شد: تمرکز این مذاکرات به طور ویژه بر همکاری در زمینه کمک‌های حقوقی برای مسائل کیفری بود و آنها درباره کلاهبرداری اینترنتی و مسائل استرداد نیز تبادل نظر کردند.

چین جزیره تایوان را بخشی از خاک خود دانسته و فشارهای سیاسی، نظامی و اقتصادی را بر این جزیره به منظور تاکید بر این ادعا تشدید کرده است.

ماه مارس نیز وزیر آموزش آلمان به تایوان سفر کرد که این سفر پاسخ خشمگینانه از جانب پکن را تشدید کرد.

چین هسیانگ تسای، وزیر دادگستری تایوان در حالی به دیدار همتای آلمانی خود رفت که برلین در حال اجرای یک فرآیند ارزیابی مجدد از روابط نزدیکش با چین است.

سخنگوی وزارت دادگستری آلمان به این سوال که آیا با سفر چینگ هسیانگ تسای، وزیر دادگستری تایوان به برلین، برای نخستین بار است که وزیری تایوانی به آلمان می‌رود پاسخ نداد.

طبق تفسیر آلمان از سیاست چین واحد، تنها مقام‌های ارشد این کشور در رده رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیران امور خارجه و دفاع نمی‌توانند با همتایانشان در دولت تایوان دیدار داشته باشند؛ اما طبق این تفسیر نشست با مقامات تایوانی در دیگر سطوح مجاز است.

ماه مارس آلمان و تایوان در زمینه همکاری بر سر کمک‌های حقوقی دوجانبه در حوزه مسائل کیفری توافق کردند.


چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 41 : 14

کد خبر :

بازدید : 223
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها