دوشنبه 20 آذر 1402    2023/12/11

چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

رئیس قوه قضائیه:

تمام تلاش خود را برای کاهش مشکلات اقتصادی کارکنان قوه قضائیه انجام می‌دهیم

رئیس قوه قضائیه گفت: باید توجه داشت که فشارهای معیشتی و اقتصادی تنها مختص قوه قضائیه نیست و همه مردم با آن درگیر هستند و ما هم در دستگاه قضایی تمام تلاش خود را برای کاهش مشکلات اقتصادی کارکنان قوه قضائیه انجام داده و همچنان انجام می‌دهیم.

به گزارش سبحان به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، همزمان با دهه ولایت و در آستانه عید غدیر عیدالله‌الاکبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای صبح امروز چهارشنبه (۱۴ تیر) با جمعی از خانواده‌های کارکنان قوه قضائیه دیدار کرد.

رئیس قوه قضائیه طی سخنانی در این دیدار ضمن تبریک اعیاد ماه ذی‌الحجه، با اشاره به آیه «یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَ أُنْثی‏ وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ خَبیرٌ» اظهار کرد: رسیدن به درجات کمال، امری است که آرزو و آمال هر انسان موحد و پاک‌سیرتی می‌باشد و تحقق این مهم زمانی میسر می‌شود که زن و مرد دوشادش یکدیگر مسیر سعادت را بپیمایند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اهمیت تقویت محبت و عطوفت در کانون گرم خانواده گفت: دعا کردن زن و مرد در حق یکدیگر و دلداری دادن آنها به هم در مواقع سختی و عسرت، نزد خداوند متعال اجر و جایگاه بالایی دارد.

محسنی اژه‌ای با اشاره به زندگی الهی امیرالمومنین(ع) و صدیقه طاهره(س) و فرزندان مطهری که ثمره این پیوند آسمانی است، گفت: اگرچه ما استطاعت و توان رسیدن به مرتبه و منزلت اعلای ائمه اطهار(ع) را در زندگانی و سبک زندگی نداریم، اما باید تمام جهد و همت خود را بگماریم تا در مسیر زندگی و بندگی، در تمام شئون از سیره معصومین سلام‌الله علیهم اجمعین پیروی و تبعیت کنیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: قدر مسلم، خدمت و قبول مسئولیت در قوه قضائیه با توجه به جمیع شرایط و محذوریت‌ها و تنگناهای موجود به لحاظ مالی و امکاناتی و همچنین با عنایت به حجم بالای کار، امری پر مشقت و مرارت است و بر همین اساس باید تاکید کرد که نیروها و مسئولان قضایی، جهادگونه امور را به پیش می‌برند؛ قدر متیقّن در این جهاد، نقش شما همسران و خانواده کارکنان قوه قضائیه بسیار برجسته است.

محسنی اژه‌ای در ادامه، صمیمانه از زحمات و سعه صدر و تحمل سختی‌های همسران و اعضای خانواده کارکنان قوه قضائیه، قدردانی کرد و گفت: ما می‌دانیم و آگاهیم که شما همسران محترم کارکنان قوه قضائیه، متحمل سختی‌ها و زحمات زیادی می‌شوید و یار و غمخوار همسران‌تان در زمان‌هایی هستید که سنگینی کار، بر آنان عارض می‌شود.

رئیس قوه قضائیه افزود: باید توجه داشت که فشارهای معیشتی و اقتصادی تنها مختص قوه قضائیه نیست و همه مردم با آن درگیر هستند و ما هم در دستگاه قضایی تمام تلاش خود را برای کاهش مشکلات اقتصادی کارکنان عدلیه انجام داده و همچنان انجام می‌دهیم.

در این مراسم، تعدادی از همسران و فرزندان کارکنان دستگاه قضا، به بیان مطالب و نقطه‌نظرات خود پرداختند.


چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 137
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها