دوشنبه 07 اسفند 1402    2024/2/26

چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی:

پروژه‌های توسعه بندر چابهار و مسیر شمال-جنوب سریع‌تر تکمیل شود

رئیس جمهور با اشاره به نشست روز گذشته سران کشورهای عضو پیمان شانگهای و اظهارات سران برخی کشورها درباره «اهمیت و جایگاه بندر چابهار» در اتصال منطقه آسیای مرکزی به آب‌های آزاد، مسئولان دستگاه‌های مرتبط را به پیگیری جدی‌تر و سریع‌تر اجرای برنامه‌های توسعه بندر چابهار و نیز تکمیل مسیر شمال-جنوب فراخواند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سبحان ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر، این عید را مناسبتی انسان‌ساز، تکمیل جریان رسالت و نقطه عطف امامت توصیف کرد که در کنار قرآن دو رکن هدایت و معرفی راه کمال انسانیت هستند.

رئیس جمهور با بیان اینکه قرآن جلوه نورانیت حضرت حق برای شناساندن راه هدایت بشر است، تلاش برای خاموش کردن این جلوه نور الهی را، جنایتی هولناک علیه انسانیت دانست.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نشست روز گذشته سران کشورهای عضو پیمان شانگهای و اظهارات سران برخی کشورها درباره «اهمیت و جایگاه بندر چابهار» در اتصال منطقه آسیای مرکزی به آب‌های آزاد، مسئولان دستگاه‌های مرتبط را به پیگیری جدی‌تر و سریع‌تر اجرای برنامه‌های توسعه بندر چابهار و نیز تکمیل مسیر شمال-جنوب فراخواند.

رئیس‌جمهور همچنین با تاکید بر ضرورت فعال‌تر کردن «کمیسیون‌های مشترک همکاری با سایر کشورها» به‌عنوان محملی برای بررسی راهکارهای تقویت و ارتقای روابط، با کشورهای دوست، همسایه و همسو، از برگزاری سومین نشست سه‌جانبه ایران، هند و روسیه در تهران که روز گذشته با هدف تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال-جنوب برگزار شد و توافقات سازنده‌ای در این زمینه داشت، قدردانی کرد.

رئیسی در بخش پایانی سخنانش از تلاش‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای پیگیری پرونده شهادت سردار سلیمانی در مراجع حقوقی بین‌المللی تشکر و با تاکید بر ضرورت پیگیری جدی و دقیق این پرونده، تصریح کرد: شهید سلیمانی یک شخصیت شناخته شده ملی و بین‌المللی است و در چنین پرونده‌ای که وضعیت تا این حد واضح و روشن است و قاتل به شکل علنی به عمل خود اقرار کرده، هر گونه بی‌توجهی دادگاه فقط باعث بی‌آبرویی آن مرجع قضایی خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشن مردمی عید بزرگ غدیر در کشور و جلوه‌های بسیار زیبای گرامیداشت مردمی عید غدیر تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز در بزرگداشت این مناسبت در کنار مردم هستند.


چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 180
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها