پنجشنبه 24 خرداد 1403    2024/6/13

چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 15 : 11

کد خبر :

مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست خبر داد:

برگزاری بیست و چهارمین همایش ملی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز در مهر ماه

مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست از برگزاری بیست و چهارمین همایش ملی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز در مهرماه امسال خبر داد.

به گزارش سبحان سعید کریمی با اشاره به برگزاری بیست و چهارمین همایش ملی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز در مهرماه سال جاری اظهار کرد: ما در کنار مباحث تنبیهی که برای جرایم و عوارض صنایع آلاینده دنبال می‌کنیم، همزمان رویکرد تشویقی را هم برای صنایعی که در جهت توسعه پایدار گام بر می‌دارند، در نظر گرفته‌ایم. برگزاری این همایش به منظور تقدیر از واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی است که در کنار ایجاد تولید و اشتغال، مسایل زیست محیطی را رعایت می‌کنند.

وی یکسان‌سازی نگرش زیست‌محیطی، ایجاد بستر مناسب برای حضور واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی در عرصه رقابت‌های بین‌المللی، قدردانی از واحدهای فعال، ایجاد فضای مناسب برای تبادل تجربیات واحدهای مختلف، همگام کردن بحث تولید با کاهش آلایندگی و تخریب، تقویت ارتباط سازمان حفاظت محیط زیست با واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی در بستری از تعاملات صمیمانه، علمی و هم افزا را از جمله اهداف برگزاری این همایش برشمرد.

مدیرکل دفتر ارزیابی زیست‌محیطی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به استقبال چشمگیر واحدهای تولیدی و خدماتی برای شرکت در این همایش، برگزاری همایش ملی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز را فرصتی مغتنم برای عرضه دستاوردهای این واحدها در راستای توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.

کریمی خاطرنشان کرد: ارزیابی عملکرد واحدها بر اساس یک سری شاخص‌های عمومی و تخصصی انجام می‌شود. به عنوان مثال رعایت استانداردهای زیست محیطی، یک شاخص عمومی است که حتما یک واحد صنعتی که می‌خواهد به عنوان صنعت سبز انتخاب شود، می‌بایست این استانداردها را رعایت کند.

وی از مدیریت انرژی به عنوان یکی از شاخص‌های اختصاصی برای ارزیابی عملکرد واحدها نام برد و گفت: امروزه بحث مدیریت انرژی در واحدهای تولیدی و خدماتی یکی از موضوعات مهم زیست‌محیطی در سطح جهان و کشور ما است. به عنوان مثال استفاده بهینه از انرژی الکتریکی در واحدهای صنعتی در شرایطی که برخی از واحدها با قطع جریان برق در پیک مصرف تابستان مواجهند، اهمیت بسزایی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست کریمی در پایان گفت: فرآیند ثبت نام در این همایش از ۱۶ خرداد ماه امسال شروع شده است و تا ۱۲ مرداد ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می توانند جهت ثبت نام در همایش و تکمیل پرسشنامه زیست محیطی به آدرس iranemp.ir مراجعه کنند.      


چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 15 : 11

کد خبر :

بازدید : 250
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها