دوشنبه 07 اسفند 1402    2024/2/26

چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 11 : 10

کد خبر :

هفته سوم لیگ ملتهای والیبال؛

اظهارات ملی پوشان والیبال ایران پس از شکست مقابل فرانسه

بازیکنان تیم ملی والیبال ایران از غیبت بهروز عطایی سرمربی تیم در آمریکا و افت بدنی به عنوان دلایل اصلی شکست برابر فرانسه در هفته دوم لیگ ملتها نام بردند.

به گزارش خبرنگار سبحان ، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال برابر فرانسه به میدان رفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد. در این دیدار بهروز عطایی سرمربی و چند ملی پوش دیگر به دلیل صادر نشدن ویزای آمریکا، امکان همراهی با تیم ملی را نیافتند.

اسفندیار: تجربه فرانسه به ما چربید

در پایان این دیدار، امیرحسین اسفندیار دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال گفت: مقابل قهرمان المپیک بازی تماشاگرپسندی داشتیم. تماشاگران داخل سالن و ایرانی‌هایی که بازی را دیدند، از آن لذت بردند.

وی در ادامه تاکید کرد: بازیکنان تلاش خود را انجام دادند اما ویزا ندادن به چند بازیکن و سرمربی به تیم لطمه زد. قطعاً تمام تلاش خود را انجام دادیم که برنده از زمین خارج شویم اما نشد. تجربه آن‌ها به ما چربید و نتیجه را از آن خود کردند اما دست از تلاش کردن بر نمی‌داریم.

دریافت‌کننده قدرتی تیم ملی درباره ناقص بودن کادر فنی تیم ایران در این مسابقه تصریح کرد: قطعاً شرایط خوبی نبود و فقط دو مربی روی نیمکت تیم را هدایت می‌کردند. روی این دو مربی و خود تیم فشار زیاد شده بود. اولین بار است که می‌بینم چنین اتفاقی افتاده است. قبل از این ندیده بودم که در یک تورنمنت به سرمربی یا بازیکن ویزا ندهند. در چنین شرایطی کار برای ما کمی دشوار می‌شود.

دریافت‌کننده قدرتی تیم ملی والیبال ایران گفت: غیبت عطایی و خوریانی ضربه سنگینی به تیم زده است و آنالیز حین مسابقه نداریم. متاسفانه اطلاعاتی که در حین بازی به آن نیاز داشتیم را نتوانستیم به دست آوریم و نتیجه را واگذار کردیم.

اظهارات ملی پوشان والیبال ایران پس از شکست مقابل فرانسه
امیرحسین اسفندیار

همایونفرمنش: اطلاعات کمی از فرانسه داشتیم

شهروز همایونفرمنش دیگر بازیکن ایران در مورد دیر اضافه شدنش به جمع سایر ملی‌پوشان، اظهار کرد: من و ولی زاده تقریباً ۲ ساعت مانده به شروع مسابقه پس از یک پرواز طولانی به جمع سایر نفرات اضافه شدیم. از نظر بدنی افت شدیدی داشتیم، اما هر طور که بود خودمان را به تیم رساندیم.

وی در مورد بازی امروز مقابل فرانسه، گفت: تمام بازیکنان تلاش کردند. غیبت عطایی و خوریانی ضربه سنگینی به تیم زده است و آنالیز حین مسابقه نداریم. اطلاعاتی که در حین بازی به آن نیاز داشتیم را نتوانستیم به دست آوریم. فرانسه دو تغییر مهم داشت که ما اطلاعات کمی از آن‌ها داشتیم.

دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال ایران افزود: من از نظر بدنی شرایط خوبی برای این مسابقه نداشتم و به همین دلیل کادر فنی به من و ولی زاده استراحت داد. اگر بازی می‌کردیم ممکن بود مصدوم شویم، چون پرواز طولانی داشتیم.

همایونفرمنش در خصوص بازی با بلغارستان در هفته سوم لیگ ملت‌ها، عنوان کرد: خوشبختانه برای بازی با بلغارستان زمان خوبی در اختیار داریم. فردا یک جلسه تمرین خواهیم کرد. می‌توانیم با ریکاوری به شرایط ایده‌آل برگردیم و نمایش خوبی مقابل بلغارستان داشته باشیم.

جلوه: ترکیب ناقصی داشتیم

مهدی جلوه مدافع تیم ملی والیبال ایران هم اظهار داشت: تیم ایران بعد از سفر طولانی که به آمریکا داشت، با چالش‌های مختلفی روبرو شد. کلاً یک جلسه تمرینی برگزار کردیم و ترکیب ناقصی داشتیم. دو بازیکن امروز به آمریکا رسیدند.

وی با بیان اینکه امروز مقابل قهرمان المپیک قرار گرفته بودیم، ادامه داد: تمام مواردی که گفتم دلیل نمی‌شود که بگوییم از قبل بازنده بودیم. اگر شرایط کمی بهتر بود و همه چیز آنطور که می‌خواستیم پیش می‌رفت، نتیجه بهتری کسب می‌کردیم، اما حالا سه بازی مهمتر داریم.

مدافع تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: دوست داشتیم هفته سوم را با برد مقابل یک تیم بزرگ آغاز کنیم تا حس و انرژی خوبی را به مردم بدهیم و خودمان هم انگیزه بگیریم. حالا برای ۳ بازی آینده برنامه‌ریزی خواهیم کرد و امیدوارم بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم که هم دل مردم شاد شود و هم انگیزه خودمان بالاتر برود.

جلوه در خصوص بلغارستان حریف بعدی تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم، گفت: بلغارستان تیمی است که چندین بار مقابل آنها قرار گرفته‌ایم و شرایط آنها را تقریباً می‌دانیم. با توجه به اینکه آنالیزور و برخی از اعضای کادر فنی همراه تیم نیستند، مجبور هستیم با تمرکز بیشتر و برنامه‌ریزی بهتر به مصاف حریف برویم. با تمام شرایط توان شکست بلغارستان را داریم و امیدوارم این بازی با پیروزی برای والیبال ایران تمام شود.

تیم ملی والیبال ایران ساعت هفت صبح روز جمعه ۱۶ تیرماه در دومین مسابقه هفته سوم لیگ ملت‌ها در آناهایم برابر بلغارستان صف‌آرایی خواهد کرد.


چهارشنبه 14 تیر 1402 ، 11 : 10

کد خبر :

بازدید : 152
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها