دوشنبه 07 اسفند 1402    2024/2/26

سه شنبه 13 تیر 1402 ، 23 : 9

کد خبر :

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس:

برنامه‌ریزی در عرصه تعلیم و تربیت فارس راهبردی و یکپارچه باشد

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تاکید بر یکپارچگی و انسجام حوزه تعلیم و تربیت در این استان، گفت: باید در برنامه ریزی‌های نظام مقدس تعلیم و تربیت با نگاه راهبردی و پیوسته اقدام شود چرا که عملکردهای این حوزه در کنار یکدیگر معنا پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل قزل سفلی سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در آیین تکریم و معارفه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس افزود: یادگیری فراگیرترین رفتار انسان در طول حیات او است اما در این زمینه ارزش زمان‌ها یکسان نیست و یادگیری در دوره کودکی عمیق ترین ، پایدارترین ، موثرترین آموزش است.

وی ادامه داد: این دوران طلایی دوران شگل گیری فرهنگ ها و ظرفیت‌های ملی یک جامعه نیز هست که در اختیار نهادهای متولی تعلیم و تربیت از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

ایشان با بیان اینکه آنچه امروز رخ داده ، نتیجه برنامه های دیروز است و فردای جامعه نیز با اقدامات امروز رقم می‌خورد ، گفت: آنچه در خانواده ، رسانه ، مدرسه ، کانون پرورش فکری و تلویزیون به دانش آموزان ارایه می شود اگر هدفمند و یکپارچه نباشد ، منجر به از دست رفتن این فرصت طلایی می‌شود.

قزل سفلی افزود: امروز کشور ایران در یک جنگ شناختی قرار دارد که کودکان و نوجوانان را هدف قرار داده و اگر چه رسانه بستر آن است اما انسان نقش آفرین آن است.

وی ادامه داد: اگر نهاد تعلیم و تربیت این شرایط را به خوبی فهم، مقابله و کنشگری نکند آینده انقلاب اسلامی به خطر می‌افتد و همگی در این اتفاق مسئول هستیم.

سرپرست معاونت استانداری فارس با تاکید بر لزوم هماهنگی دستگاه های متولی نهاد تعلیم و تربیت، بیان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید به عنوان عضوی از شورای آموزش و پرورش استان و نهاد تعلیم تربیت کار مختص به خود و با قواعد خاص اما در راستای رسیدن به هدف مشترک ساختن نسل آینده برای آینده انقلاب اسلامی انجام دهد.

قزل سفلی یادآور شد: موضوع تربیت بیش از ۹۰۰ هزار دانش آموز است تا ضمن شناخت استعدادها بستر ساز شکوفایی آن فراهم شود.

 


سه شنبه 13 تیر 1402 ، 23 : 9

کد خبر :

بازدید : 167
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها