يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

دوشنبه 28 آذر 1401 ، 16 : 22

کد خبر :

رئیس کل دادگستری استان فارس خبر داد؛

۳ پرونده قصاص در استان فارس با مصالحه مختومه شد

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: با مصالحه ۳ پرونده قصاص در استان فارس تعداد محکومان نجات یافته از قصاص در استان فارس به ۴۳ نفر رسید.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر گفت: این سه پرونده در شهرستان‌های شیراز، مرودشت و قیر وکارزین و با همت اعضای شوراهای حل اختلاف در این سه حوزه قضائی منجر به رضایت شده است.

 

حجت الاسلام سید کاظم موسوی ضمن تقدیر از جدیت اعضای شوراهای حل اختلاف استان فارس در جهت به مصالحه رساندن پرونده‌های مهم گفت: از ابتدای امسال با تشکیل کارگروه ویژه سازش پرونده‌های قصاص در راستای اجرای منویات رئیس قوه قضائیه روند مصالحه پرونده‌های قصاص در استان سرعت بیشتری یافته است.

 

وی همچنین از رشد ۱۵ درصدی پرونده‌های منجر به مصالحه در شوراهای حل اختلاف استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و تصریح کرد: با تدوین برنامه‌های اجرایی در شورای سیاستگذاری شوراهای حل اختلاف زمینه رشد ۳۲ درصدی مختومه پرونده‌های ماده ۸ شوراهای حل اختلاف استان فراهم شده است.

 

رئیس شورای قضائی استان فارس با اشاره به افزایش ۵۳ درصدی ورودی پرونده‌ها با شوراهای استان این امر را حاکی از اعتماد مراجعان به عملکرد شوراها دانست و تصریح کرد: با وجود افزایش پرونده‌های وارده به شوراها و ثابت مانده نیروی انسانی در این مجموعه میزان رسیدگی و مصالحه پرونده‌ها با رشد مناسبی مواجه بوده است که نشان دهنده همت اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان است.

 

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: در سال جاری نیز تلاش خواهیم کرد در مصالحه پرونده‌های مهم و اختلافات طایفه‌ای و همچنین پرونده‌های قصاص موفقیت‌های سالهای قبل را تکرار کنیم


دوشنبه 28 آذر 1401 ، 16 : 22

کد خبر :

بازدید : 776
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها