يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

شنبه 28 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

سرلشکر سلامی:

دشمن در یک بن بست راهبردی قرار گرفته است

فرمانده کل سپاه گفت: امروز دشمن به‌خوبی می‌داند که اگر جمهوری اسلامی را تحریم کند، شکست می‌خورد و اگر جمهوری اسلامی را تحریم نکند، باز هم شکست می‌خورد.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در بیست و چهارمین مجمع فرماندهان و مسئولین سپاه با تسلیت ایام عزا و اسارت آل الله با اشاره به ابعاد مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در چهار دهه اخیر تاکید کرد: امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) با مدیریت و هدایت‌های هوشمندانه و مدبرانه ایران اسلامی را از رود نیل تحریم، تهدید، فشار اقتصادی، فتنه‌های بزرگ و جنگ‌های روانی عبور دادند.

وی افزود: امام خامنه‌ای با مدیریت دقیق‌شان به ما انبساط خاطر دادند و دشمنان را مایوس کردند. ایشان بدون ذره‌ای میل به دشمن، در مقابل مستکبرین عالم ایستادند و گویی این موضوع به ولایت فقیه الهام شده بود.

فرمانده‌کل سپاه با اشاره به عملکرد درخشان سپاه از ابتدای تشکیل این نهاد انقلابی تاکنون گفت: تصویری که از سپاه تا به امروز ارائه شده است؛ عمیق، درخشان، امیدبخش، الهام‌آفرین، حرکت‌آفرین و رو به جلو  می‌باشد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) روحیه جهادی را در بین مسلمانان عالم تقویت کردند؛ گفت: حاکمیت جهان اسلام قدرت می‌خواهد و اگر مسلمانان ضعیف باشند حذف خواهند شد. جهان اسلام امروز یک مفهوم اساسی است؛ حال آنکه در گذشته به‌صورت دقیق این مفهوم محقق نشده بود.  

وی با اشاره به شرارت‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در سراسر جهان گفت: امروز آمریکا بیش از هر زمان دیگری رو به زوال است و دشمن امروز در اوج ضعف قرار دارد. اگر به تاریخ 45 ساله اخیر نگاهی بیاندازیم می‌بینیم که هرچه پیش می‌رویم دشمنان ما ضعیف‌تر و ما و محور مقاومت قوی‌تر می‌شویم.

فرمانده‌کل سپاه افزود: آمریکا در افغانستان ستونی از تجهیزات نظامی را بر جای گذاشت و فرار کرد و این نشان می‌دهد که استکبار جهانی در طول زمان ضعیف‌تر شده است. اسراییل هم نسبت به سال 1967 ضعیف‌تر و حزب‌الله از آن زمان قوی‌تر و تجهیزات و ادواتش بهتر و به روزتر شده است. 

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه هر چند گزینه برتر دیپلماسی است اما دیپلماسی بدون محتوای قدرت کارساز نیست، عنوان کرد: امروز انقلاب اسلامی و محور مقاومت در مقابل آمریکا، اسرائیل غاصب و همپیمانانش در منطقه دست برتر را در اختیار دارند و این مهم با تدبیر و درایت رهبری معظم انقلاب و مجاهدت و استقامت امت اسلامی حاصل شده است.

وی با بیان اینکه امروز ساختن جغرافیای سیاسی در جهان سخت‌ترین کارها است که ایران اسلامی این امر را محقق کرده است، گفت: انقلاب اسلامی استکبار را فرسوده کرده و استخوان‌های آمریکا از درون تهی شده است.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه تجربه نشان داده است هر کجا ما با شدت بیشتری با دشمن درگیر بوده‌ایم، قوی‌تر شده‌ایم.

سرلشکر سلامی گفت: داشتن دشمن قوی یک موهبت است و بدون تصور غلبه بر یک دشمن قوی نمی‌توان قدرتمند شد.

وی با تاکید بر اینکه سپاه در درون حوادث سخت تکوین پیدا کرده است، گفت: قوی بودن سپاه به این دلیل است که مردمک چشم پاسداران قدرت‌های غیر الهی و غربی را ضعیف و بی‌ارزش می‌بیند. قدرت‌های غربی پوشالی هستند و راه اصلی همان جهاد و مقاومت است. 

فرمانده‌کل سپاه با تاکید بر نقش ممتاز مقام معظم رهبری در قرار دادن آمریکا در یک بن بست راهبردی ادامه داد: امروز دشمن به‌خوبی می‌داند که اگر جمهوری اسلامی را تحریم کند، شکست می‌خورد و اگر جمهوری اسلامی را تحریم نکند، باز هم شکست می‌خورد.   

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران قلب قوی و جنگنده دارد و ایمان پاسداران پیروزی را رقم می‌زند؛ تصریح کرد: همه جا و در تمامی عرصه‌ها راه بر دشمن بسته است باید راه این دشمن را ببندید که تا فروریختن کامل استکبار و رسیدن به قله چیزی نمانده است. امروز ما در تمامی ابعاد با دشمن درگیر هستیم، اما به دلیل آنکه ما خیلی قوی هستیم سایه جنگ را حس نمی‌کنیم.  

وی با بیان اینکه دشمن در هر نقطه‌ای حرکت می‌کند به جسم سخت انقلاب اسلامی برخورد می‌کند؛ گفت: دشمن ما رزمنده و مرد میدان جنگ با قلب مستحکم ندارد بلکه ترکیبی از هزاران اپراتور است که پس از ناکامی در عرصه‌های مختلف امروز به میدان ناامیدسازی و ایجاد تردید بین جوانان روی آورده است.

فرمانده‌کل سپاه خاطرنشان کرد: در انجام امور و خدمت کردن به هیچ عنوان پا پس نکشید؛ چراکه سپاه در حوادث رشد کرده و رشد و بالندگی خود را مرهون تجربه کردن شرایط سخت است و از حوادث هراسی ندارد.      

سرلشکر سلامی در پایان با بیان اینکه پاسداری از انقلاب نیازمند جانفشانی و خدمت به مردم است خطاب به فرماندهان و مسئولین سپاه تاکید کرد: در زمینه مردم یاری، محرومیت‌زدایی و کارهای عمرانی هرچه می‌توانید در خدمت‌رسانی به مردم تلاش کنید؛ پول‌ها به هیچ دردی جز خدمت کردن به ملت بزرگ ایران نمی‌خورند.


شنبه 28 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 880
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها