سه شنبه 02 مرداد 1403    2024/7/23

پنجشنبه 26 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

‌دستگیری ۲۰ نفر در ارتباط با ‌حادثه تروریستی‌ شیراز/ "تبعید، شلاق و جریمه سنگین" برای هتاکان ‌نارنجستان‌‌

رئیس کل دادگستری فارس از صدور آرای هتاکان ‌آمر به معروف در باغ نارنجستان‌ خبر داد و گفت: ‌"تبعید، شلاق و جریمه سنگین" برای متهمان‌ در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌کاظم موسوی در جلسه جامعه روحانیت شیراز که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش فارس برگزار شد، درباره ‌ هتک حرمت به بانوی آمر به معروف در باغ نارنجستان قوام‌ اظهار ‌داشت: رای در خصوص ضارب بانوی آمر به معروف در نارنجستان قوام ابلاغ شده، اما به دلیل حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) اعلام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه در خصوص امر به معروف بسیار جدی برخورد می‌کنیم تا کسی جرات پیدا نکند هیچنین کاری انجام دهد، افزود: سه رای در خصوص حادثه نارنجستان قوام از جمله تبعید، شلاق و جریمه سنگین صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با بیان اینکه تا این مرحله از تحقیقات پرونده دستور بازداشت 20 نفر در ارتباط با حادثه تروریستی شاهچراغ (ع) صادر شده است گفت: تعدادی از دستگیر شدگان در استان فارس و تعدادی نیز در سایر استان ها بوده‌اند که همگی جهت ادامه تحقیقات به استان فارس منتقل می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم تا کیفرخواست متهم اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) هفته بعد صادر شود و پروند وی را جهت محاکمه به دادگاه انقلاب اسلامی شیراز ارسال کنیم.

رئیس کل دادگستری استان فار‌س با تأکید بر اینکه پرونده مذکور از این پس در اختیار مقام قضایی است و اطلاع رسانی از ابعاد آن نیز مشمول ضوابط قانونی است گفت: اخبار دقیق از روند پرونده صرفاً توسط دستگاه قضایی اطلاع رسانی خواهد شد.

‌وی در خصوص مسائل مربوط به اینکه چطور تروریست داعشی وارد حرم شده است؟ گفت: یک شخص از بیرون شروع به تیراندازی می‌کند تا فرد امنیتی اسلحه خود را بیرون بیاورد این شخص وارد حرم مطهر شده است، نخستین نفری هم که تیر می‌خورد نیروی امنیتی حرم مطهر بوده است، قصد تروریست حرم سیدمیرمحمد بوده که به هدف خود نرسیده است.

موسوی افزود: تروریست حادثه شاهچراغ (ع) حدود 25 سال سن دارد و تاجیک است به هیچ وجه هم از حادثه‌ای که رقم زده پشیمان نیست، در واقع اینقدر مغز این شخص را شستشو داده اند که با توجه به اینکه هیچ پشتوانه‌ای هم ندارد باز هم پشیمان نیست.


پنجشنبه 26 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 118
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فارس

پربازدیدترین ها