دوشنبه 20 آذر 1402    2023/12/11

جمعه 27 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

شاهرخ بیانی:

عیار استقلال در بازی با سپاهان مشخص می‌شود/ این تیم مدعی قهرمانی است

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال معتقد است؛ تیم استقلال با بازیکنانی که در اختیار دارد می‌تواند مدعی قهرمانی در لیگ برتر باشد.

شاهرخ بیانی درباره برتری یک بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل ملوان انزلی در هفته دوم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: درست است که استقلال مشکلات زیادی دارد اما همیشه تحت هر شرایطی مدعی قهرمانی است. هر تیمی برابر استقلال قرار می‌گیرد با استرس بازی می‌کند. اینجا نقش سرمربی مهم است که چطور بازیکنانش را آماده کند و اجازه ندهد از نام تیمی مثل استقلال بترسند.

وی افزود: استقلالی‌ها مثل بازی با صنعت نفت آبادان نبودند و در کارهای دفاعی سردرگم ظاهر شدند؛ البته حق می‌دهم که با مصدومیت آرمین سهرابیان و رفتن روزبه چشمی به قلب خط دفاعی، ناهماهنگی‌هایی به وجود بیاید. استقلال از تک موقعیت‌هایش استفاده کرد و توانست سه امتیاز مهم بگیرد. موقعیت‌های ملوانان خوب بود و شاید پنالتی‌شان گل می‌شد شرایط بازی تغییر می‌کرد. برخلاف اینکه می‌گویند تیم‌های مهدی تارتار روی زمین بازی می‌کنند اما تیم‌های تحت هدایت او بیشتر رو به بازی مستقیم می‌آورند و از توپ‌های بلند و اوت‌ها استفاده می‌کنند. در مجموع، امتیازهای ابتدای فصل اهمیت زیادی دارد و هر تیمی امتیازها را جمع کند بالای جدول می‌ماند. تجربه به من می‌گوید تیمی که ابتداری فصل امتیازها را بگیرد، دیگر خیلی سخت پایین می‌آید.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص تقابل شاگردان جواد نکونام با سپاهان اصفهان در هفته سوم گفت: فوتبال ایران یک مشکل بزرگ به نام نداشتن برنامه دارد، طوری که بازی‌ها را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. هر مربی باید برنامه داشته باشد اما در ایران این‌طور نیست و بیشتر تیم‌ها براساس دوندگی به نتیجه می‌رسند. تفاوتی بین تیم‌هایی مثل ملوان انزلی و صنعت نفت آبادان وجود ندارد و تنها بازیکنان خلاق در تیم‌های بزرگ هستند که نتیجه را تغییر می‌دهند. بنابراین، نباید گفت استقلال مقابل سپاهان از پیش بازنده است. استقلال نشان داد تیم خوبی دارد و اگر دو، سه بازیکن مثل مجتبی جباری داشت تکمیل بود. من قول می‌دهم همین تیم استقلال مدعی قهرمانی باشد، هر چند که عیار اصلی بازیکنان و کادر فنی مقابل سپاهان مشخص می‌شود.

بیانی خاطرنشان کرد: تراکتور تبریز این همه بازیکن گرفت اما خوب بازی نمی‌کند. اینجا مربی است که باید بتواند از بازیکنانش بازی بگیرد. همه چیز در فوتبال فقط بازیکن گرفتن نیست. جواد نکونام باید از بازیکنانی که در اختیار دارد، به نحو احسن بازی بگیرد تا مقابل سپاهان نتیجه خوبی کسب شود.


جمعه 27 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 137
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها