سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

سه شنبه 24 مرداد 1402 ، 11 : 12

کد خبر :

جزئیات جدید از حادثه تروریستی ‌شاهچراغ

اسلحه‌اش از بهترین‌ها بود/ تروریست ‌بنزین به همراه داشت

فرمانده سپاه استان فارس درباره جزئیات حمله تروریستی به حرم ‌شاهچراغ گفت: تروریست فندک و بنزین به همراه داشت.

سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس صبح امروز در مراسم ‌گرامیداشت هفته خبرنگار که به همت سپاه فجر فارس برگزار شد، به تشریح زوایای دیگری از حادثه تروریستی حرم شاهچراغ پرداخت و اظهار داشت: این حمله در ساعت 19 روز یکشنبه 22 مرداد از یکی از درب های فرعی در ضلع جنوبی حادثه تروریستی حرم مطهر شاه‌چراغ روی داد و باید دانست که این اتفاقات با یک فرد اتفاق نمی‌افتد‌، بلکه شبکه‌ای است که سرشبکه‌ها در خارج از کشور‌ند که نهایتا به صهیونیست وصل است.

وی گفت: این تروریست یک‌ماه در شیراز مستقر شده و با یک‌پوشش، در نزدیکی حرم ساکن سده، و در روز حادثه قبل از ورود به گیت حرم با حالت هجومی ورود می‌کند که از شروع تا لحظه دستگیری کمتر از 40 ثانیه است

فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه این تروریست 8 خشاب همراه داشته‌ و بهترین اسلحه را در اختیار داشت، ‌ادامه داد: وی از درب خروجی اقدام به حمله و ورود به حرم می‌کند که در وهله اول ‌به سمت خدام و محافظان شلیک می‌کند‌ که شهدا از همین نقطه و دو نفر دیگر از خدام و محافظان زخمی شده و در بدو ورود به حیاط حرم هم با خانمی رودررو شده و تیری هم از فاصله دومتری به این خانم شلیک می‌کند.

سردار بوعلی با بیان اینکه در کوله تروریست، ‌بنزین و فندک کشف شد، ادامه داد: با شلیک محافظ لایه دوم حرم، حواس تروریست پرت شده و بسیجی خادم حرم از پشت، وی را زمین‌گیر کرده و در کمتر از 4 ثانیه محافظان به تروریست رسیده و نفر سوم محافظ هم به نقطه دستگیری تروریست می‌رسد.

‌وی با اشاره به حادثه تروریستی حرم مطهر شاه‌چراغ گفت: یکی از معدودترین حوادثی است که مرحله به مرحله و دقیق‌ترین روایات از سوی خبرنگاران به سراسر دنیا مخابره شد.‌

حجت‌الاسلام محمود محمودی زاده نماینده ولی فقیه در سپاه فجر فارس در آیین بزرگداشت هفته خبرنگار که به همت سپاه فجر برگزار شد اظهار داشت: انسان در هر جایگاه که باشند، یک‌سیر حرکتی دارد و اگر‌حلوه انسانیت انسان غلبه کند، طبیعتاً سیر تکاملی به سمت پروردگار است.

وی، راه رسیدن به این هدف را اطاعت از دستورات خداوند دانست و تصریح کرد: بعید از دستورات نسبت به بعضی اقشار یا صنوف بیشتر است و برای رسیدن به اوج و تقوا، قدم اول تقوا و صداقت است.

حجت‌الاسلام محمودی زاده ادامه داد: عرصه‌ خبر و رسانه مسئولیتی بزرگ‌بر عهده دارد و بار سنگین مسئولیت جهاد تبیین هم بر عهده این قشر است.

وی با بیان اینکه سرلوحه خبررسانی را در خادثه‌کربلا مشاهده می‌کنیم، حادثه کربلا را دو مرحله دانست و گفت: مرحله اول بر عهده حضرت اباعبدالله بود و در مرحله دوم بر عهده حضرت زینب و امام سجاد(ع) بود که اگر‌ مرحله دوم نبود، قطعا این‌ حادثه اینقدر‌ تاثیرگذار نبود که پس از قرن‌ها جوانان با تاسی به آن حادثه جان خود را فدا کنند.


سه شنبه 24 مرداد 1402 ، 11 : 12

کد خبر :

بازدید : 249
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فارس

پربازدیدترین ها