چهارشنبه 12 مهر 1402    2023/10/4

جمعه 20 مرداد 1402 ، 59 : 12

کد خبر :

وزارت خارجه ایران:

برای پایبندی آمریکا به تعهداتش در ارتباط با زندانیان و دارایی‌ها تضمین داریم

وزارت خارجه ایران در مورد آزادسازی منابع توقیف شده ایرانی و آزادی تعدادی از زندانیانی که غیرقانونی توسط آمریکا بازداشت شده اند، بیانیه‌ای صادر کرد.

وزارت امور خارجه کشورمان پنج شنبه شب در مورد آزادسازی منابع توقیف شده ایرانی و آزادی تعدادی از زندانیانی که غیرقانونی توسط آمریکا بازداشت شده اند، بیانیه ای صادر کرد و در این باره توضیح داد.

در این بیانیه آمدهاست: «فرآیند آزادسازی چند میلیارد دلار از دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران که برای چند سال به‌طور غیرقانونی در کره جنوبی توسط آمریکا توقیف شده بود، آغاز شد. ایران تضمین‌ لازم برای پایبندی آمریکا به تعهدات خود در این خصوص را دریافت کرده‌ است.»

وزارت خارجه تأکید کرد: «آزادسازی و رفع محدودیت از منابع مالی جمهوری اسلامی ایران که غیرقانونی و به بهانه نگرانی بانک‌های خارجی از تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده مسدود شده یا استفاده از آنها سخت شده است، همواره در دستور کار وزارت امور خارجه قرار داشته است.»

  به گفته وزار خارجه ایران، نحوه بهره‌برداری از منابع و دارایی‌های مالی رفع توقیف شده در اختیار جمهوری اسلامی ایران بوده و این منابع برای نیازهای مختلف کشور حسب تشخیص مراجع ذیصلاح هزینه خواهد شد. 

دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: «علاوه بر آزادسازی منابع مالی که به صورت غیرقانونی توقیف شده بود، حمایت از حقوق ایرانیان در سرتاسر جهان جزو وظایف ذاتی وزارت امور خارجه است. در این چارچوب، آزادی تعدادی از زندانیان بی‌گناه ایرانی که طی سال‌های گذشته به طور غیرقانونی و با اتهام واهی د‌ور زدن تحریم های ظالمانه آمریکا، در این کشور دستگیر و زندانی شده‌اند، به طور جدی توسط دستگاه دیپلماسی پیگیری شده است. در این راستا، آزادی تعدادی از زندانیانی که به طور غیرقانونی توسط آمریکا بازداشت شده‌اند، بزودی محقق خواهد شد. یادآوری می نماید که زندانیان مدنظر آمریکا کماکان در ایران حضور دارند.

نیویورک‌تایمز آمریکا عصر پنجشنبه مدعی شد که این کشور و ایران بر سر تبادل زندانیان به توافق رسیده اند.


جمعه 20 مرداد 1402 ، 59 : 12

کد خبر :

بازدید : 65
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها