پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

سه شنبه 17 مرداد 1402 ، 12 : 16

کد خبر :

فاز اول پروژه ۳۰۰ مگاواتی برق خورشیدی وزارت دفاع به بهره‌برداری رسید

فاز اول پروژه ۳۰۰ مگاواتی تامین برق خورشیدی وزارت دفاع در راستای استفاده از انرژی برق پاک و صیانت از محیط زیست به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار دفاعی سبحان ، امروز ۱۷ مردادماه فاز اول پروژه ۳۰۰ مگاواتی تامین برق خورشیدی وزارت دفاع در راستای استفاده از انرژی برق پاک و صیانت از محیط زیست با حضور سردار سرتیپ پاسدار فرحی جانشین وزیر دفاع و نامجوی معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع افتتاح شد.

سردار سرتیپ پاسدار مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی وزارت دفاع در راستای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا گفت: این وزارت خانه در جهت انجام این مسئولیت‌ها و وظایف اجتماعی، برای ایجاد نیروگاه‌های تجدید پذیر شامل نیروگاه های خورشیدی و بادی برنامه ریزی کرده است.

وی ادامه داد: در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی یک برنامه ۴ ساله برای تامین ۳۰۰ مگاوات برق تنظیم شده است که بخش اول آن امروز به بهره‌برداری رسید.

جانشین وزیر دفاع افزود: صنایع دفاعی در حوزه توسعه فناوری‌های نوین و ورود به عرصه‌های نواوری گام‌های بلندی برداشته است که با توجه به کاربردهای متفاوتی این فناوری‌ها می‌توان با سرریز فناوری از این نوآوری‌ها در راستای تامین انرژی پاک نیز استفاده کرد.

گفتنی است فاز اول این پروژه در مساحت۷۰۰ متر مربع با ظرفیت ۱۴۰ کیلو وات و با سرمایه گذاری ۴۰ میلیاردی به بهره‌برداری رسید.


سه شنبه 17 مرداد 1402 ، 12 : 16

کد خبر :

بازدید : 197
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها