سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

سه شنبه 17 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

قول رئیس‌جمهور برای تأمین بودجه سریال حضرت موسی

رئیس‌جمهور در جریان بازدید از رسانه ملّی دو وعده به تلویزیونی‌ها داد؛ یکی تأمین بودجه حضرت موسی(ع) و دوم بازدید از پشت صحنه سریال «سلمان فارسی».

به گزارش خبرگزاری سبحان ، حجت‌الاسلام والمسلمین رییسى، رئیس‌جمهور کشورمان روز گذشته در بازدید از صداوسیما با تلویزیونی‌ها در معاونت سیما هم دیداری داشت.

در این بازدید محسن برمهانی معاون سیما، درباره دوره تحولى سیما، برنامه‌هاى پربیننده و شاخص این معاونت در بخش‌های نمایشی و غیرنمایشی همچون «شیوه»، «موقعیت مهدی»، «حسینیه معلی»، «کلمه»، «از سرگذشت»، «بی‌کرانه»، «بگو بخند»، «مدرسه تلویزیونی ایران»، «پاورقی»، «ستاره‌ساز»، «محفل» و ... به رییس‌جمهور گزارش داد.

بخشی از این بازدید به میز فیلمنامه اختصاص داشت که رئیس‌جمهور در جریان مجموعه فیلمنامه‌هایی که تصویب و تأیید شده است، قرار گرفت که با تامین اعتبار به مرحله تولید خواهند رسید.

در این بخش رییس قوه مجریه شاهد فیلمنامه‌های آثار فاخرى همچون «پوریای ولی»، «خواجه نصیرالدین طوسی» و ... بود.

مهدى نقویان رییس سیمافیلم با ارائه متون فیلمنامه‌هاى سریال‌هاى الف ویژه «سلمان» و «موسى(ع)» و نیز کتاب فیلمنامه و پژوهش سریال «حضرت معصومه(س)» خواستار توجه دولت به این پروژه‌هاى ملى شد.

در این بازدید سیدمحمود رضوی تهیه‌کننده سریال «حضرت موسى(ع)» به تکنیک ساخت این سریال بزرگ و تفاوت آن با تولید سنتى، اشاره کرد.

رییس جمهورى نیز با تأکید بر ضرورت ساخت این سریال و علاقه‌مندى خود به این اثر تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا بودجه مصوب مجلس براى این سریال را تأمین کنیم.

همچنین رییس جمهور در ادامه به تماشای سکانس‌هایی از سریال «سلمان فارسی» و همچنین تجهیزات فنی، لباس و ... به کارگردانی داوود میرباقری نشست و حسین طاهری تهیه‌کننده سریال از آخرین روند تولید جزئیاتی ارائه کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رییسى وعده کرد تا در آینده نزدیک سری به پشت صحنه این سریال بزند.

از دیگر بخش‌های معاونت سیما که مورد توجه رئیس جمهورى قرار گرفت، می‌توان به بازدید وى از تولیدات مرکز پویانمایی صبا اشاره کرد. 

در این بازدید قائم مقام سیما، مدیران شبکه‌های یک، سه، رؤساى مراکز سیمافیلم و سیمرغ و مرکز تولید و فنی سیما، مشاور اجرایى و مدیر دفتر و مدیر روابط عمومى معاونت سیما هم حضور داشتند.

همچنین محمدحسین میثاقی، حامد سلطانی، محمدرضا باقری، المیرا شریفی مقدم و مجید یراق بافان هم از مجریان سیما حاضر در این نمایشگاه بودند و با رییس جمهورى گفت‌و‌گو کردند.


سه شنبه 17 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 185
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها