يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

سه شنبه 17 مرداد 1402 ، 16 : 12

کد خبر :

رییس فدراسیون فوتبال :

تاج: ایران یکی از بااستعدادترین کشورها در بخش جوانان است

رییس فدراسیون فوتبال گفت: بخش جوانان موتور محرکه فوتبال و کارخانه بازیکن سازی است و ایران یکی از بااستعدادترین کشورها در بخش جوانان است.

به گزارش سبحان ، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در نشست روسای کمیته جوانان استان‌های کشور اظهار داشت: کمیته جوانان با توجه به گستردگی تیم‌های ملی در رده‌های پایه مسئولیت سنگین و خطیری دارد که در نهایت نتیجه عملکردش درخشش تیم‌ها در مسابقات بین‌المللی است. تیم فوتبال نوجوانان که بازیکنانش از رده‌های پایه تا به این سن رسیدند توانستند جواز صعود به جام جهانی نوجوانان را کسب کنند که این امر با حمایت و پشتیبانی شما روسای کمیته‌های جوانان استان‌ها و در راس آن کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در کنار تلاش‌های شبانه روزی کادر فنی و بازیکنان رخ داده است.

وی در ادامه گفت: طبق اطلاعاتی که به من اعلام کردند کشور ایران یکی از با استعدادترین بخش در فوتبال جوانان در دنیا است که این امر بسیار عالی خواهد بود. همانطور که میدانید فوتبال در کشور با وجود پدیده های اجتماعی، قابل مقایسه نیست. بسیاری از صفحات و برنامه های تلویزیونی بر اساس فوتبال است و از جایگاه ویژه ای بهره می برد. بعد از فوتبال، رشته فوتسال با یک فاصله بسیار زیاد از دیگر رشته های ورزشی جلو است و علاقمندان زیادی را دارد.

تاج افزود: نیروی جوان باعث تغییر می شود و روند رو به رشد را شاهد خواهیم بود. کمیته جوانان با پشتوانه سازی در رده‌های پایه و اقداماتی که در امر توسعه فوتبال انجام میدهد باعث خواهد شد تا ورزش فوتبال کشور با وجود استعدادهای بی نظیری که وجود دارد در مسیر رشد و گسترش قرار گیرد. بخشی که تاثیر پذیری بسیاری دارد بخش جوانان است به همین دلیل باید به این قشر اهمیت ویژه ای داد.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد:حضور همه ارکان هیات رییسه در این نشست بیانگر این است که فدراسیون فوتبال بسیار هدفمند بوده و برایش مهم است که در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد. درباره سامانه مدارس فوتبال کشور نیز معتقدماین سامانه بهتر بود در فروردین که آغاز ثبت نام بود رونمایی میشد اما امروز را هم به فال نیک میگیریم.

تاج در پایان گفت: معتقدم به یکباره نمی شود همه مشکلات را حل کرد. باید قدم به قدم گام برداریم تا به هدف خود برسیم.اگر بخواهیم کار کنیم فوتبال ابعاد گسترده ای دارد و باید برای آن تلاش کرد. خلق بسیاری از رویدادها در دنیا در آسیا رقم میخورد و فوتبال ما در سال های دور و نزدیک حماسه های خوبی را رقم زده است.اساسا فوتبال خلق یک حماسه است. مشکلات تحریم، VAR و خیلی موارد دیگر وجود دارد که برای حل آن گام بر میداریم و امیدوارم این نشست، جلسه پرباری باشد. کلام آخر؛به بخش جوانانکه موتور محرکه فوتبال و کارخانه بازیکن سازی است، باید اهمیت ویژه ای داد.


سه شنبه 17 مرداد 1402 ، 16 : 12

کد خبر :

بازدید : 328
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها