يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

سه شنبه 17 مرداد 1402 ، 35 : 10

کد خبر :

جنجال بر سر دیدار محرمانه جدید میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی

درحالی که اخباری مبنی بر دیدار دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و وزیر امور مدنی فلسطین با رئیس شاباک منتشر شده است این وزیر این اخبار را تکذیب کرد.

به گزارش سبحان ، به نقل از روزنامه رأی الیوم، حسین الشیخ، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و وزیر امور مدنی فلسطین در توییتی اعلام کرد: من با هیچ شخصیت اسرائیلی دیدار نکردم و گزارش رسانه‌های اسرائیلی درست نیست.

این در حالی است که رسانه‌های عبری اعلام کردند که حسین الشیخ با رونن بار، رئیس شاباک دیدار کرد.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حسین الشیخ و رونن بار برای گفت‌وگو درباره تقویت تشکیلات خودگردان فلسطین، افزایش هماهنگی امنیتی و تلاش مشترک برای آتش‌بس دیدار کردند.

این کانال به محل برگزاری دیدار این دو اشاره نکرده است.

روز یکشنبه موضوع ارائه تسهیلات به تشکیلات خودگردان فلسطین در جلسه کابینه رژیم صهیونیستی مطرح شد. کابینه رژیم صهیونیستی ارائه تسهیلات اقتصادی به تشکیلات خودگردان فلسطین را تصویب نکرد و تنها بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم یوآو گالانت، وزیر جنگ را مکلف به اتخاذ تصمیمی در این باره کرد.

رون درمر، وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی اعلام کرد: سودی که به فلسطینی‌ها خواهد رسید بخشی از وعده‌هایی است که بعد از شهرک‌سازی‌های اخیر در کرانه باختری به آمریکا داده‌ایم.

نتانیاهو تأکید کرد که باید به وعده‌ها به ویژه وعده‌هایی که به آمریکایی‌ها داده شده، عمل کرد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تصمیم نتانیاهو برای ارائه تسهیلات به تشکیلات خودگردان فلسطین به خاطر فشار آمریکا است.

در جلسه کابینه درباره ارائه تسهیلات مدنی و اقتصادی به تشکیلات خودگردان فلسطین با هدف ممانعت از فروپاشی آن صحبت شد.

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی این رژیم در این جلسه مدعی شد: من نمی‌فهمم با چه منطقی به فلسطینی‌ها تسهیلات می‌دهیم. شما می‌دانید که آن‌ها برای قتل تربیت می‌شوند و اسرائیل را هدف قرار می‌دهند. چرا الان در سایه موجی از عملیات تسهیلات می‌دهید.

نتانیاهو به وی گفت: باید ثبات تشکیلات خودگردان فلسطین را تقویت کنیم.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نمایندگان ارتش این رژیم و دستگاه‌های امنیتی آن ارائه تسهیلات اقتصادی به تشکیلات خودگردان را تأیید کردند.

به گفته منابع عبری، تسهیلات اقتصادی شامل ایجاد منطقه صنعتی جدیدی در ترقومیا در منطقه الخلیل و تمدید ساعت فعالیت پل النبی و به تأخیر انداختن بازپرداخت وام‌های تشکیلات خودگردان فلسطین به مدت یک سال است.

بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی گفت که هرگز تصمیمات در این باره را امضا نخواهد کرد و با هرگونه طرح اقتصادی دیگری که به نفع فلسطینی‌ها باشد، مخالف است.

یک مسؤول امنیتی صهیونیست اعلام کرد: به محض صدور بیانیه کابینه درباره حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین دیگر نمی‌توان به عقب بازگشت. این پایبندی آشکاری در قبال دولت آمریکا است. اسموتریچ بر دولت کنترل ندارد. به آمریکایی‌ها وعده داده شده است که در آینده نزدیک و ظرف چند روز آینده با طرح اقتصادی حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین موافقت خواهد شد.


سه شنبه 17 مرداد 1402 ، 35 : 10

کد خبر :

بازدید : 87
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها