پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 51 : 13

کد خبر :

زائران اربعین پیاده روی را به شب موکول کنند

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: زائران اربعین ساعات پیاده روی را به شب یا ساعات خنک روز موکول کنند و از چترهای روشن در هنگام پیاده‌روی استفاده نمایند.

به گزارش خبرنگار سبحان ، سید مجید میراحمدی پس از پایان صد و پانزدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه ستاد اربعین نمایندگان استان‌ها و استانداران حضور پیدا کردند و گزارش‌های خود را ارائه دادند که گزارش‌ها حاکی از پیشرفت برنامه‌ها و سیاست‌های برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه چند مسئله مهم و جدید در این جلسه مطرح شد؛ گفت: یک مسئله بحث اینترنت و هزینه‌های مکالمه در عراق بود. وزیر ارتباطات عراق قول داد که به طور ملاحظه‌ای هزینه اینترنت در عراق را کاهش دهند و حتی در بعضی از شهرها آن را رایگان کنند همچنین هزینه مکالمه بین ایران و عراق را بر اساس دستور نخست وزیر عراق کاهش دهند.

میراحمدی مسئله بیمه را موضوع دیگر این جلسه عنوان کرد و گفت: سقف پوشش بیمه‌ای ناشی از فوت ناشی از حوادث با سقف پوشش بیمه‌ای فوت ناشی از غیر حوادث تفاوت قابل توجه‌ای داشت که در این جلسه بیمه‌گذاران متعهد شدند این اختلاف کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون پانصد هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند؛ گفت: ۴۴ درصد اعلام کردند با خودروی شخصی به سوی مرزها می‌روند. توصیه ما هم استفاده از خودروی شخصی است. کمبود وسایل نقلیه عمومی از موضوعاتی است که با آن در ایام اربعین مواجه هستیم و دغدغه تأمین وسایل حمل و نقل عمومی را داریم. از زائران می‌خواهیم علاوه بر استفاده از خودروی شخصی طرح نذر مسافر را هم انجام دهند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به مسئله گرمای هوا در عراق گفت: در جلسه ستاد مرکزی اربعین تکالیفی به عهده هلال احمر و وزارت بهداشت قرار گرفته است. زائران هم لازم است تمهیدات لازم را در خصوص این مساله داشته باشند. ساعات پیاده روی را به شب یا ساعات خنک روز موکول کنند و از چترهای روشن در هنگام پیاده‌روی استفاده نمایند.

وی ارائه دلار به زائران را به طور کلی منتفی دانست و گفت: به هر زائر ۲۰۰ هزار دینار عراقی داده خواهد شد. قرار است نحوه دریافت این مبلغ هرچه زودتر به زائران اعلام شود اما به هیچ عنوان حتی در سفرهای هوایی هم دلار به زائران اربعین داده نخواهد شد.


دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 51 : 13

کد خبر :

بازدید : 63
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها