دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 25 : 13

کد خبر :

مدیرکل حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران:

حمل‌ ونقل عمومی برای دانش‌آموزان و دانشجویان در مهرماه رایگان است

مدیرکل حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: استفاده از مترو و اتوبوس در مهر ماه امسال برای دانش‌آموزان و دانشجویان رایگان است.

به گزارش خبرنگار سبحان از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران مهدی گلشنی افزود: ستاد استقبال از مهر تشکیل شده تا در حوزه‌های مختلف شهری آمادگی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها داشته باشیم کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد استقبال از مهر فعال است و پیشنهاد شناورسازی ساعت کاری ادارات و مدارس را برای کاهش بار ترافیکی داده ایم زیرا شناور سازی ساعت کاری ادارات باعث کاهش ۱۵ درصد ترافیک شد.

مدیر کل حمل و نقل عمومی شهرداری تهران گفت: شناورسازی ساعت کاری بر کاهش فشار بر حمل و نقل عمومی هم تاثیرگذار بوده است و شاهد ۱۰ درصد حجم مسافر در ساعات پیک مصرف بودیم.

وی ادامه داد: دغدغه آموزش و پرورش مادران شاغلی هستند که باید فرزندان خود را به مدرسه ببرند. اما این شناور سازی به مادران این امکان را می‌دهد تا هم فرزندان را سر وقت برسانند و هم خودشان به موقع به سر کار بروند.

گلشنی افزود: چون برخی از دستگاه‌ها ممکن است شناورسازی را اعمال نکنند جای نگرانی برای بروز برخی مشکلات برای والدین دارای فرزند مدرسه‌ای وجود دارد.

وی افزود: بازارهای میوه و تره بار همیشه ساعت ۸ شروع به کار می‌کنند که در حال رایزنی هستیم که از ۸ و نیم شروع شود. در مراکز دانشگاهی درصدد هستیم ۱۰ روز تدریس اولیه مجازی شود و به طور کلی درصدد هستیم که ساعت شروع آن‌ها هم از ۸ به ۸ و نیم تغییر پیدا کند البته این موضوع با موافقت وزارت علوم انجام خواهد شد.

گلشنی در ادامه بیان کرد: در موضوع ناوگان اتوبوس رانی ۴۳۰ دستگاه در حال اورهال است که تا پایان شهریور به مدار اضافه می‌شود و در حال جذب ۱۰۰ نفر راننده هم هستیم.

به گفته وی، ۲ هزار دستگاه قرارداد برای خرید اتوبوس‌های جدید داریم که از شهریور و مهر به سیستم اضافه می‌شود و تا یک و نیم سال آینده تمام این اتوبوس‌ها به چرخه اضافه می‌شود همچنین تا پایان شهریور ۱۲ رام قطار اورهال می شوند تا به سیستم اضافه می‌کنیم که کار ۶ دستگاه انجام شده ۱۵۰ دستگاه ون نیز به ناوگان تاکسیرانی تا پایان شهریور اضافه می‌کنیم.


دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 25 : 13

کد خبر :

بازدید : 59
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها