پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 32 : 12

کد خبر :

24 نماینده کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی سفر می‌کنند

منابع رسانه‌ای از سفر قریب‌الوقوع هیأتی از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی و دیدار با مقامات صهیونیست و تشکیلات خودگردان فلسطین خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، منابع رسانه‌ای از سفر یک هیأت ۲۴ نفره از مجلس نمایندگان آمریکا به اراضی اشغالی فلسطین و کرانه باختری خبر دادند. 

وبگاه فلسطینی «شهاب» با انتشار این خبر، نوشت: یک هیأت ۲۴ نفره از نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست «حکیم سکو جفریز» رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و با همراهی «ستنی هویر» نماینده کنگره آمریکا، هفته جاری عازم فلسطین اشغالی می‌شود. 

دفتر اطلاع‌رسانی جفریز اعلام کرد: « «اعضای این هیأت در اسرائیل و کرانه باختری نشست‌هایی در سطح عالی با سران اسرائیل و فلسطین برگزار خواهند کرد».

بر اساس این گزارش، «رایزنی درباره اصلاحات قضایی جنجالی که تبعات آن نگرانی کاخ سفید را برانگیخته، افق‌های راه حل دو کشوری، تلاش‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به قدرت هسته‌ای، مبارزه با افراطی‌گری و توسعه دامنه‌ توافق‌های سازش موسوم به "ابراهیم" از جمله موضوعاتی است که انتظار می‌رود در نشست این هیأت با سران صهیونیست و تشکیلات خودگردان فلسطین مورد بررسی قرار گیرد». 

سفر این هیأت از نمایندگان دموکرات آمریکا به فلسطین اشغالی در حالی صورت می‌گیرد که «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین پنجشنبه پیش (۳ آگوست) تصریح کرد که فلسطین به شکل فزاینده برای دریافت حمایت و کمک به سمت چین متمایل خواهد شد. زیرا سه سال از تشکیل دولت بایدن می‌گذرد و در این مدت، تشکیلات خودگردان، چیزی جز وعده و وعید از آمریکا ندیده است.

همچنین مذاکرات میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی از آوریل ۲۰۱۴ و با اصرار نتانیاهو به عنوان نخست‌وزیر وقت برای افزایش شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری و عدم پذیرش راه‌حل دولتی از سوی تل آویو متوقف شد.

۲۴ عضو کنگره آمریکا در حالی به اراضی اشغالی سفر می‌کنند که به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، هفته پیش نیز یک هیأت بلندپایه از دولت آمریکا در سفری چهار روزه به فلسطین اشغالی با مقامات صهیونیست درباره تهدیدهای حزب‌الله لبنان رایزنی کرد.


دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 32 : 12

کد خبر :

بازدید : 71
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها