يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 6 : 10

کد خبر :

با هدف اجرای طرح‌های کلان ملی؛

وزارت نفت و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی توافق‌نامه همکاری امضا کردند

وزارت نفت و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برای بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و امکانات دو طرف به‌منظور تححق اهداف مشترک و توسعه همکاری‌ها در زمینه فعالیت‌های ارزیابی فناورانه توافق‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سبحان از وزارت نفت، توافق‌نامه همکاری وزارت نفت و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران صبح امروز (دوشنبه ۱۶ مردادماه) بین وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون وزیر در امور مهندسی، پژوهش و فناوری و حسن زمانیان، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، برای سه سال امضا شد.

ایجاد و توسعه همکاری‌ها در زمینه اجرای پروژه‌های کلان ملی با در نظر گرفتن همه امکانات دوطرف شامل فنی، تجربه نیروی انسانی و تخصص از هدف امضای این توافق‌نامه به شمار می‌آیند.

دو طرف بر اساس توافق‌نامه همکاری مشترک و با توجه به قوانین و ضوابط، موارد تدوین دانش فنی تولید هلیوم مایع، توسعه فناوری تولید سوخت هیدروژن در مقیاس صنعتی، تدوین دستورالعمل‌ها و راهکارهای فنی و عملیاتی با هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی در صنایع و واحدهای صنعتی مرتبط با حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، همکاری در زمینه رفع نیازمندی‌های پژوهشی و فناوری اعلام شده از طرف وزارت نفت به سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران را در دستور کار خود قرار می‌دهند.


دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 6 : 10

کد خبر :

بازدید : 92
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها