دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 23 : 9

کد خبر :

رئیس قوه قضائیه در بدو ورود به استان فارس:

موضوع اطاله دادرسی‌ها و رسیدگی‌ به پرونده‌های دارای شاکیان زیاد مد نظر است

رئیس قوه قضائیه گفت: در جریان سفر امروز به استان فارس، تمهید مقدمات برای رفع آن دسته از مسائل حقوقی و قضایی به ویژه در حوزه اطاله دادرسی‌ها و رسیدگی‌ به پرونده‌هایی که دارای شاکیان زیاد هستند، مدنظر خواهد بود.

به گزارش سبحان به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در بیست و سومین سفر استانی خود در بدو ورود به فرودگاه شیراز از سوی مقامات استان فارس از جمله نماینده ولی‌فقیه و استاندار مورد استقبال قرار گرفت و طی سخنانی، استان فارس را استان ادبیات و شعر دانست که مفتخر به وجود مضجع مطهر حضرت احمد ابن موسی(ع) است.

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: در جریان سفر به استان فارس تلاش خواهیم کرد تا مسائل و مشکلات مرتبط با واحدهای قضایی استان را برطرف کنیم.

رئیس دستگاه قضا بیان کرد: حل مسائل مرتبط با بنگاه‌های تولیدی استان فارس در راستای تحقق شعار سال و کمک به دولت در این جهت، از اهداف سفر استانی امروز است؛ بر همین اساس گزارشاتی پیرامون بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی استان فارس به دولت ارائه شد و دولت نیز موضوع را اجابت کرد و هیئت‌هایی را طی مدت اخیر به منظور رفع موانع تولیدی به این استان اعزام کرد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: در جریان سفر امروز به استان فارس تلاش خواهیم کرد مسائل مربوط به حوزه ثبت اسناد استان را مرتفع کنیم. همچنین در راستای مسائل محیط زیستی استان نیز آن مقدار که دستگاه قضایی می‌تواند کمک‌رسان باشد، اهتمام خواهیم داشت.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: در جریان سفر امروز به استان فارس، تمهید مقدمات برای رفع آن دسته از مسائل حقوقی و قضایی به ویژه در حوزه اطاله دادرسی‌ها و رسیدگی‌ به پرونده‌هایی که دارای شاکیان زیاد هستند، مدنظر خواهد بود.

بر اساس این گزارش، در بدو ورود حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، فرزند شهید مدافع حرم «شجاعت علمداری» به نمایندگی‌ از خانواده معظم شهدا و مردم استان فارس، مَقدم رئیس قوه قضاییه و هیئت همراه را گرامی‌ داشت.

 محسنی اژه‌ای صبح امروز (۱۶ مرداد) در جریان سفر به استان فارس هم‌چنین ‌آستان مقدس احمدی و محمدی (شاهچراغ) را در شهر شیراز زیارت کرد.

وی سپس در محل به شهادت رسیدن زائرین حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) در جنایت تروریستی ۴ آبان ۱۴۰۱ حاضر شد و پس از آن با حضور بر سر مزار شهدای این جنایت تروریستی، به مقام شامخ آن‌ها ادای احترام کرد.

رئیس دستگاه قضا سپس با جمعی از زائران حرم حضرت احمد بن موسی (ع) در فضایی صمیمی به گفتگو پرداخت و مسائل آن‌ها را استماع کرد.

رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان فارس، رفع مسائل و مشکلات بنگاه‌های تولیدی و مسائل ثبتی این استان را در دستور کار خواهد داشت.


دوشنبه 16 مرداد 1402 ، 23 : 9

کد خبر :

بازدید : 147
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها