يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 13 : 14

کد خبر :

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

صف دریافت وام ازدواج تا پایان شهریور جمع می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره موانع پیش روی متقاضیان وام ازدواج، گفت: مطابق وعده بانک مرکزی تا پایان شهریور صف دریافت وام ازدواج به صفر می‌رسد.

به گزارش سبحان ، «سید احسان خاندوزی» در پاسخ به پرسش درباره موانع و مشکلات متقاضیان وام ازدواج، افزود: در زمینه وام‌های ازدواج، بانک مرکزی به صورت متمرکز بخشنامه‌های مربوطه را ابلاغ می کند.

وی ادامه داد: مساله صف که موجب نارضایتی مردم شده، درست است و اطلاعات شبکه بانکی نیز حاکی از این است که ۳۰۰ هزار نفر در صف دریافت وام هستند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: بانک مرکزی وعده داده تا پایان شهریور این صف به صفر خواهد رسید و پیگیری بانک مرکزی در موضوع وام ازدواج قطعی است.

زیرساخت لازم برای اجرای مالیات بر عایدی سرمایه فراهم است

خاندوزی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایرنا درباره مالیات بر عایدی سرمایه، گفت: در موضوع مالیات بر عایدی سرمایه، پس از نهایی شدن فرآیند این مصوبه (یعنی اعمال اصلاحات شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت در مجلس شورای اسلامی)، به طور رسمی ابلاغ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از ابلاغ باید مراحل قانونی طی شود، با توجه به تاکید رییس جمهوری بر مبارزه با سفته بازی و سوداگری در وزارت اقتصاد تلاش کردیم زیرساخت‌های ابلاغ آیین نامه‌ها و مقررات فراهم باشد تا پس از ابلاغ قانون به صورت رسمی بتوانیم در کوتاه ترین زمان اقدام کنیم.


يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 13 : 14

کد خبر :

بازدید : 81
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها