پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 9 : 14

کد خبر :

رییس اتاق تعاون اعلام کرد؛

آمادگی ایران برای صادرات مصالح ساختمانی به عراق

رییس اتاق تعاون ایران از برگزاری نمایشگاه در چهار کشور دنیا خبر داد و گفت: ایران در صنعت ساختمان به خود کفایی رسیده و محصولات و تجهیزات را به دنیا صادر می‌کنیم که از این رو آماده همکاری و تامین مصالح صنعت ساختمان در عراق هستیم.

به گزارش سبحان ، «بهمن عبداللهی» روز یکشنبه در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در دیداری با «حازم مجید ناجی الخالدی» مشاور نخست‌وزیر عراق، اظهار داشت: در این نمایشگاه، شرکت‌های خارجی از ١٣ کشور دنیا حضور دارند که ٣۵٠ نفر در قالب هیات تجاری از جمله عراق از نمایشگاه بازدید کرده است.

وی با بیان اینکه ما نیاز کشور عراق در صنعت ساختمان را تامین می‌کنیم، بیان کرد: محصولات ما با کیفیت و ارزان قیمت و با صرفه اقتصادی است که با توجه به کیفیت محصولات و با سهولت می‌توانیم در طرح‌های ساختمان سازی مشارکت کنیم.

رییس اتاق تعاون ایران گفت: دولت سیزدهم برنامه ساخت چهار میلیون مسکن را بر عهده گرفته است که در کنار تامین نیازهای داخلی آماده هستیم تا نیاز عراق که ٣٠٠ هزار مسکن است را نیز تامین می‌کنیم.

برگزاری نمایشگاه در ۴ کشور

عبداللهی از آمادگی اتاق تعاون برای برپایی نمایشگاه دایمی صنعت ساختمان در عراق خبر داد و افزود: از دعوت عراق برای شرکت در نمایشگاه صنعت ساختمان استقبال می‌کنیم و اگر دولت عراق همکاری کند، نمایشگاهی با همین کیفیت در بغداد برگزار خواهیم کرد.

وی بیان داشت: اتاق تعاون ایران سال گذشته ٢ نمایشگاه در مسکو برگزار کرد که تا آخر امسال هم در چهار کشور دنیا نمایشگاه برگزار می‌کنیم.

رییس اتاق تعاون ایران با اشاره به بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، گفت: این نمایشگاه در مساحتی بالغ بر ١١٠ هزار متر با حضور ٨۵٠ شرکت داخلی و خارجی در حال برگزاری است.

استفاده از ظرفیت ایران در صنعت ساختمان عراق

«حازم مجید ناجی الخالدی» مشاور نخست‌وزیر عراق نیز در ادامه این دیدار اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که در این نمایشگاه حضور دارم و از آخرین دستاوردها بازدید خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه نهضتی در زمینه ساخت و ساز در نظر گرفته‌ایم، گفت: یکی از مسئولیت‌های ما حل بحران مسکن عراق است، به همین دلیل دولت تصمیم گرفته تا تسهیلاتی را در اختیار مردم برای ساخت سالانه ٣٠٠ هزار مسکن قرار دهد.

مشاور نخست‌وزیر عراق بیان کرد: تاکید کردیم مواد اولیه ساخت مسکن با کیفیت باشد و از استانداران خواستیم اراضی را در اختیار ما قرار دهند تا برای ساخت مسکن در اختیار مردم قرار دهیم.

وی با اشاره به طرح وزارت راه و شهرسازی گفت: قرار است جاده‌ای به طول یک هزار و ٢٠٠ کیلومتر از کنار شهرک‌های صنعتی عبور کند که نیاز فوری در ساخت مسکن و شهرسازی داریم و به خاطر مشترکات با ایران آمدیم تا با شرکت‌های با کیفیت بالا و قیمت پایین تبادل کنیم.

مشاور نخست‌وزیر عراق خاطرنشان کرد: در بغداد پروژه‌ای برای ساخت ۴٠ هزار مسکن داریم که آماده سرمایه‌گذاری و تامین مصالح از ایران هستیم؛ همچنین در بصره هم ٢ هزار مسکن آماده ساخت است.

حازم مجید ناجی الخالدی همچنین گفت: ما نمایشگاهی در بغداد برگزار کرده و از شرکت‌های ایرانی دعوت می‌کنیم تا در آن شرکت کنید.


يكشنبه 15 مرداد 1402 ، 9 : 14

کد خبر :

بازدید : 70
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها